طلای جهانی | طلا | قیمت طلا

سرکوب بازار طلای جهانی/طلانی جهانی زمین خورد

سرکوب بازار طلای جهانی/طلانی جهانی زمین خورد
لینک کوتاه کپی شد

قیمت طلای جهانی در بازار امروز با افتی شدید همراه شده است. طلای جهانی امروز به عددی رسید؟

به گزارش طلانیوز؛ قیمت طلای جهانی امروز با کاهش شدید همراه شد. قیمت طلای جهانی به 1739 دلار و 50 سنت رسید. قیمت طلای جهانی 0/4 درصد کاهش داشته است. قیمت طلای جهانی نسبت به روز چه تغییراتی داشته است؟

قیمت طلا امروز چهارشنبه ثابت بود زیرا سرمایه‌گذاران از انجام شرط بندی‌های بزرگ در آستانه آخرین صورتجلسه سیاست‌گذاری فدرال رزرو آمریکا که می‌تواند سرنخ هایی در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره ارائه دهد، اجتناب کردند.

بهای هر اونس طلا تا ساعت 6 و 21 دقیقه صبح به وقت شرقی با 0.4 درصد کاهش به 1739 دلار و 50 سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با 0.02 درصد کاهش به 1740 دلار و 50 سنت رسید.

ادوارد میر، تحلیلگر ED&F Man Capital Markets اظهار کرد: در آستانه صورتجلسه فدرال رزرو اندکی تنش در بازار وجود دارد و فعالان بازار منتظر صورتجلسه جلسه سیاست‌گذاری فدرال رزرو اول تا دوم نوامبر هستند.

طلای جهانی .jpg" />

بانک مرکزی ایالات‌متحده در ابتدای ماه جاری، چهارمین افزایش متوالی 75 واحد پایه نرخ بهره را برای مهار تورم انجام داد که به سریع‌ترین سیاست پولی در 40 سال اخیر تبدیل شده است.

استر جورج، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی گفت که فدرال رزرو برای تعدیل موفقیت آمیز تقاضای مصرف‌کننده و کاهش تورم بالا، ممکن است نیاز به افزایش نرخ بهره به سطح بالاتر و نگه‌داشتن آنها برای مدت طولانی‌تری داشته باشد.

اگرچه طلا به عنوان پوششی در برابر تورم تلقی می شود اما افزایش نرخ‌بهره در ایالات‌متحده جذابیت شمش‌های غیر بازده را کاهش می‌دهد.

میر گفت: انتظار می‌رود قیمت طلا در کوتاه‌مدت، از اینجا تا پایان سال اندکی بالاتر باشد زیرا من می‌بینم که دلار اندکی ضعیف‌تر می‌شود و ما به اوج تورم و نرخ بهره نزدیک شده‌ایم.

بر اساس گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد که دارایی‌های آن 0.1 درصد افزایش یافت و از 906.06 تن روز دوشنبه به 906.93 تن در روز سه‌شنبه رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.3 درصد کاهش به 21.01 دلار رسید، پلاتین 0.2 درصد افزایش یافت و به 992 دلار و 62 سنت رسید، در حالی که پالادیوم 0.2 درصد کاهش یافت و به 1857 دلار و 30 سنت رسید.

منبع: ایسنا

سرکوب بازار طلای جهانی/طلانی جهانی زمین خورد

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه