طلا و سکه/

طلا و سکه در ایستگاه‌های حمایتی

طلا و سکه در ایستگاه‌های حمایتی
لینک کوتاه کپی شد

قیمت انس طلا در طول هفته‌ گذشته حدود ۲% کاهش یافت، در مقابل ریزش سکه بهار آزادی در بازار داخلی به حدود ۵% رسید. طلا ۱۸ عیار و انواع دیگر سکه نیز بیشتر از انس طلا ریزشی شدند و اکنون در ایستگاه‌های حمایتی خریداران قرار دارند. اگر این هفته خریداران از قیمت طلا و سکه حمایت نکنند احتمال ریزش بیشتر قیمت‌ها وجود دارد.

به گزارش طلانیوز و به نقل از خبرنگار ایراسین، قیمت انس طلا در طول یک هفته گذشته با کاهش 2% همراه بود. جمعه گذشته انس به سمت سقف تاریخی 2070 دلار برخورد کرد ولی با افزایش شدید عرضه در این منطقه تا 2011 دلار ریزشی شد. داده‌های اقتصادی آمریکا به ویژه شاخص PPI به عنوان اصلی‌ترین دلایل ریزش قیمت انس مطرح می‌شود. از طرفی واکنش‌ بازارهای داخلی به ریزش قیمت انس، شدید بود به صورتی که سکه تمام بهار آزادی تا 5% کاهش یافت.

سکه از انس سبقت گرفت

شنبه گذشته سکه تمام بهار آزادی در محدوده 30 میلیون تومان معامله می‌شد تا اینکه قبل از ظهر با افزایش عرضه‌ها سکه خیلی سریع تا 29 میلیون و 300 هزار تومان کاهش یافت ولی صبح یکشنبه تقاضایی برای خرید سکه در این محدوده وجود نداشت تا اینکه عصر یکشنبه هر سکه بهار آزادی 28 میلیون و 600 هزار تومان رسید. قیمت سکه در پایان هفته به 28 میلیون تومان نزدیک شد و حالا در آستانه هفته‌ جدید احتمال از دست رفتن کانال 28 میلیون تومان برای سکه وجود دارد.

قیمت‌ها در بازار انواع سکه نیز این هفته نزولی شد. ربع سکه و سکه‌های گرمی بیشتر از سکه بهار آزادی ریزشی بودند ولی درصد کاهش قیمت نیم‌سکه از سکه بهار آزادی کمتر بود.

گرم 18 عیار منطقی‌تر از سکه

هفته گذشته قیمت هر گرم طلای 18 عیار حدود 3.5% کاهش پیدا کرد که نسبت به کاهش قیمت سکه تناسب بهتری با انس طلا داشت. طلای 18 عیار از محدوده 2 میلیون و 735 هزار تومان ریزشی شد و تا نزدیک 2 میلیون و 600 هزار تومان پایین آمد ولی در این محدوده با تقاضای سنگینی مواجه شد و خیلی سریع رشد کرد. طلا 18 عیار در طول هفته گذشته چند مرتبه به محدوده 2 میلیون و 600 هزار رسید ولی تقاضا در این محدوده زیاد بود تا گرم 18 عیار بیشتر از 3.5 کاهش پیدا نکند.

چشم‌انداز هفته پیش‌رو

نمودار قیمتی سکه بهار آزادی نشان می‌دهد در محدوده 27 میلیون تومان تقاضای‌ زیادی وجود دارد. تقاضا در این محدوده بارها در مقابل ریزش قیمت سکه ایستادگی کرده‌ است حالا باید دید خریداران بار دیگر حاضر به حمایت از قیمت سکه در محدوده 27 میلیون تومان خواهند شد یا خیر؟ در صورت از دست رفتن این محدوده امکان ریزش قیمت سکه بهار آزادی تا کانال 22 میلیون تومان نیز وجود دارد.

از طرفی طلا 18 عیار نیز وضعیتی مشابه با سکه بهار آزادی دارد. طلا در محدوده 2 میلیون و 600 هزار تومان به خوبی توسط خریداران حمایت شد و می‌تواند بار دیگر به طرف سقف قیمتی 2 میلیون و 800 هزار تومان حرکت کند ولی اگر در هفته پیش‌رو خریداران موفق به حمایت از کانال قیمتی 2 میلیون و 600 هزار تومان نشوند، ایستگاه بعدی قیمتی در محدوده 2 میلیون و 400 هزار تومان است.

طلا و سکه در ایستگاه‌های حمایتی

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه