قیمت دلار

سیگنال « توافق غیررسمی » به «دلار غیررسمی»

سیگنال « توافق غیررسمی » به «دلار غیررسمی»
لینک کوتاه کپی شد

قیمت دلار آزاد در معاملات غیررسمی روز گذشته با کاهش حدود ۷۵۰تومانی به نیمه کانال ۴۸هزار تومان بازگشت و با رسیدن به کف یک ماهه خود در رقم ۴۸هزار و ۵۸۰تومان معامله شد.

به گزارش طلانیوز: روند کاهشی قیمت دلار از هفته گذشته آغاز شده بود، اما این اسکناس از مرز کانال ۴۹هزار تومان پایین‌تر نیامده بود. اما به دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر عملی شدن بخشی از تفاهمات نانوشته ایران و آمریکا ریزش قیمت دلار آزاد شدت گرفت. به دنبال کاهش قیمت دلار بازار طلا و سکه نیز با ریزش مواجه شد و هر سکه امامی نیز با کاهش حدود ۶۰۰هزارتومانی به محدوده قیمتی ۲۷میلیون و ۵۰هزار تومان رسید. البته برخی کارشناسان کمبود تقاضا را نیز از جمله دلایل افت قیمت این فلز گران‌بها عنوان می‌کنند.

 

بازگشت دلار به کف یک ماهه

در ادامه روند کاهشی که دلار از هفته گذشته آغاز کرده بود، روز گذشته نیز نرخ این اسکناس در معاملات غیررسمی بازار ارز تهران با کاهش ۷۵۰تومانی رو‌به‌رو شد. دلار آزاد که هفته گذشته در معاملات غیر‌رسمی بازار تهران در پله‌های کانال ۴۹هزار تومان در نوسان بود سرانجام روز گذشته با شکستن این مرز به کانال ۴۸هزار تومان وارد شد. به این ترتیب تا ساعات پایانی معاملات روز گذشته، نرخ دلار آزاد با رسیدن به میانه کانال ۴۸هزار تومان در کف یک ماهه خود قرار گرفت و با رقم ۴۸هزار و ۵۸۰ تومان معامله شد.

 

نوسانات کاهشی در بازار ارز

به دنبال برخی اخبار مثبت از مذاکرات که روز شنبه منتشر شد؛ روند کاهشی ابتدا در معاملات فردایی همان روز آغاز شد و روز گذشته نیز با شدت بیشتری ادامه یافت. برخی منابع خبری روز گذشته خبر دادند که بخشی از تفاهمات غیررسمی و نانوشته ایران و آمریکا، در حال حاضر عملی شده‌ و به نظر می‌رسد که ایران سرعت غنی‌سازی با خلوص بالای اورانیوم را کاهش داده است.  بازار طلا نیز به دنبال کاهش قیمت ارز ریزشی شد و هر گرم طلای ۱۸عیار با قیمت ۲میلیون و ۳۱۳ هزار تومان معامله شد. هر سکه امامی نیز با حدود ۶۰۰هزارتومان کاهش قیمت نسبت به روز قبل به محدوده قیمتی ۲۷میلیون و ۵۰۰هزار تومان رسید.

به گفته کارشناسان افت قیمت دلار و همچنین نبود تقاضا در بازار طلا و سکه باعث ادامه روند کاهشی این فلز گران‌بها در معاملات روز گذشته بوده است. این در حالی است که قیمت سکه امامی در فصل بهار عمدتا در کانال‌های ۲۸ و ۲۹ میلیونی در نوسان بوده است و برخی پیش‌بینی می‎کنند در صورت تداوم اخبار مثبت سیاسی و تثبیت قیمت ارز قیمت طلا و سکه نیز در همین محدوده باقی بماند.

 

/منبع: دنیای اقتصاد

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه