هیئت طلا و جواهر تهران

چند دهه قدمت هیئت طلا و جواهر تهران

چند دهه قدمت هیئت طلا و جواهر تهران
لینک کوتاه کپی شد

فرشید یزدانی عنوان کرد: هیأت طلا و جواهر تهران حدود هفتاد سال پیش توسط بانیان در سرای اردیبهشت تاسیس شده است و مجموعه حسینه صنف طلا و جواهر سرای اردیبهشت بازار تهران دارای وقف نامه است.

به گزارش طلانیور:  فرشید یزدانی، از خادمین هیئت طلا و جواهر تهران و رییس هیات مدیره سرای اردیبهشت بازار طلای تهران بیان داشت: مراسم عزاداری پاساژ اردیبهشت از روز جمعه ۳۰تیر  برابر با سوم  محرم لغایت  ۱۲ محرم مصادف با سوم امام حسین (ع) از ساعت 9صبح در حسینه هیئت طلا و جواهر تهران برگزار می شود.

وی افزود:‌ برگزاری اقامه عزای حسینی شامل سخنرانی، مدیحه سرایی، عزاداری و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر طبق سنوات گذشته توسط هئیت پاساژ اردیبهشت بازار طلای تهران از طرف صنف طلا و جواهر و جواهر ساز  انجام می شود.

توزیع 7 هزار غذای نذری در 5 روز

یزدانی بیان داشت: در سنوات گذشته در روزهای تاسوعا و عاشورا  توزیع غذای نذری توسط هیات طلا و جواهر تهران انجام می شد که امسال  با حمایت کسبه پاساژ اردیبهشت قرار است 7 هزار غذای نذری به مدت  5 روز توزیع شود.

این خادم هیئت طلا و جواهر تهران بیان داشت:‌ با تورم و گرانی امروز پیش بینی می شد  شاید تامین هزینه 2 روز نذری انجام نشود  ولی کسبه پاساژ اردیبهشت به برگزاری آیین عزاداری حسین (ع)  اینقدر اعتقاد دارند که همه هزینه 5 روز نذری را با رغبت پرداخت کردند و معتقدند  خیرو برکت سرای اردیبهشت از وجود امام حسین(ع) است.

قدمت 70 ساله هیئت طلا و جواهر تهران

یزدانی در ادامه با بیان اینکه هیأت طلا و جواهر تهران حدود هفتاد سال پیش توسط بانیان در سرای اردیبهشت تاسیس شده گفت:‌ مجموعه حسینه صنف طلا و جواهر سرای اردیبهشت بازار تهران وقفی بوده و  دارای وقف نامه است.

وی تصریح کرد: بسیاری از کسبه قدیمی بازار، برخی بزرگان هیات های دیگر ، برخی از اعضای هیات های کارگران صنف و بسیاری از افراد شریف و سرشناس تهران به یاد سنوات گذشته هر ساله در این هیئت و مجلس روضه خوانی و مداحی شرکت می کنند.

یزدانی با بیان اینکه مرحوم احیاگر از مداحان قدیمی هیئت طلا و جواهر تهران بود که سال گذشته به رحمت خدا رفتند اظهار داشت:‌  در مراسم امسال حاج عباس کرمی،حاج رمضان  شیدا، حاج محمد رضا ترابی، حاج محسن فرهمند، حاج عبدالله جعفری و ..  مداحی می کنند.

رییس هیات مدیره سرای اردیبهشت بازار طلای تهران خاطرنشان کرد:‌ حضور در این مراسم برای عموم آزاد است و در طبقه پایین پاساژ برای میزبانی از بانوان صندلی چیده است.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه