قیمت طلا | قیمت جهانی طلا | بازار طلای جهانی

قیمت جهانی طلا افزایش اندک داشت

قیمت جهانی طلا افزایش اندک داشت
لینک کوتاه کپی شد

قیمت طلا امروز (سه‌شنبه) از پایین‌ترین سطح اخیر خود بالاتر بود و با وجود اینکه بازدهی خزانه‌داری آمریکا به بالاترین حد خود طی ۱۶ سال اخیر رسید، دارایی‌های بدون بازده را حفظ کرد زیرا سرمایه‌گذاران منتظر نشست بانک‌های مرکزی در هفته جاری درباره نرخ‌های بهره هستند.

به گزارش طلانیوز: بهای هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۹۰۴ دلار رسید که بالاتر از پایین‌ترین حد خود در پنج ماه گذشته بود.

قیمت طلا پس از یک هفته کاهش متوالی، در روز دوشنبه ۰.۳ درصد بالاتر رفت و بهترین روز خود در بیش از دو هفته گذشته را گزارش کرد. کلیفورد بنت، اقتصاددان ارشد ACY Securities گفت: خریداران منتظر بودند تا ببینند طلا تا کجا می‌تواند سقوط کند و این می‌تواند شروعی برای ورود مجدد آنها به بازار باشد. او گفت که هرگونه اصلاح در دلار آمریکا از اوج‌های اخیر می‌تواند باعث افزایش شدید قیمت در بازار طلا شود.

بازده اوراق ۱۰ ساله خزانه‌داری به بالاترین حد خود رسید که آخرین بار در نوامبر ۲۰۰۷ مشاهده شد زیرا اقتصاد انعطاف‌پذیر ایالات‌متحده این دیدگاه را تقویت کرد که فدرال رزرو نرخ‌های بهره را برای مدت طولانی‌تری بالا حفظ می‌کند، نرخ‌های بالاتر بازده اوراق قرضه را افزایش می‌دهد و دلار را تقویت می‌کند و باعث می‌شود شمش‌های بدون بازده جذابیت کمتری داشته باشند.

بر اساس گزارش رویترز، نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز جمعه در نشست بانک‌های مرکزی در جکسون هول، وایومینگ برای چشم انداز نرخ بهره در نظر گرفته خواهد شد. اس‌پی‌دی‌آرگلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه طلا در جهان، از روز دوشنبه جریان خروجی خود را از سر گرفت.

در بازار سایر فلزات، نقره با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۳.۲۷ دلار در هر اونس رسید و پلاتین در ۹۰۹ دلار و ۴۱ سنت ثابت ماند. پالادیوم با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۲۴۳ دلار و ۹۱ سنت رسید.

 

/منبع: ایسنا

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه