قیمت طلا | قیمت جهانی طلا | بازار طلای جهانی

نفس اونس باز شد !

نفس اونس باز شد !
لینک کوتاه کپی شد

بهای طلای جهانی امروز(چهارشنبه) افزایش یافت، زیرا کاهش اندک دلار آمریکا و بازدهی خزانه‌داری به تثبیت طلا در نزدیکی سطح کلیدی ۱۹۰۰ دلار کمک کرد.

به گزارش طلانیوز: اونس طلا  تا ساعت ۹ صبح به وقت شرقی با ۵.۵ درصد افزایش به ۱۹۰۲ دلار و ۷۰ سنت رسید و از پایین‌ترین سطح پنج ماهه هفته گذشته فاصله گرفت. قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۹ دلار افزایش به ۱۹۰۳ دلار و ۷۰ سنت رسید.

شاخص دلار کمتر از بالاترین سطح دو ماهه بود، در حالی که افزایشی که بازدهی خزانه‌داری آمریکا را به بالاترین حد در ۱۶ سال اخیر رساند، متوقف شد و به طلای بدون بازده مهلت داد.

نشست سالانه جکسون هول در وایومینگ در اواخر این هفته در مورد افزایش نرخ بهره، با تمرکز ویژه بر سخنرانی روز جمعه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، بررسی خواهد شد.

توماس بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند گفت فدرال رزرو باید این احتمال را در نظر داشته باشد که اقتصاد به جای کندی، با پیامدهای موثر برای مقابله با تورم شروع به شتاب مجدد کند.

داده‌های قوی اقتصادی اخیر ایالات‌متحده، شرط‌هایی را افزایش داده است که فدرال رزرو برای مدت طولانی‌تری نرخ‌ها را بالاتر نگه می‌دارد و تمایل برای طلا را کاهش می‌دهد، همانطور که در دارایی‌های صندوق‌های قابل معامله با پشتوانه طلا منعکس می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌ها در روز سه‌شنبه ۰.۵ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح خود از اواسط ژانویه ۲۰۲۰ بازگشت.

در بازار سایر فلزات، هر اونس نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۳.۴۹ دلار رسید و پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۲۰ دلار و چهار سنت رسید. پالادیوم در ۱۲۶۰ دلار و ۲۳ سنت ثابت ماند.


/منبع: اسینا

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه