معاملات غیرمجاز ارزی

معاملات غیرمجاز ارزی و تبلیغ آن در فضای مجازی، جرم است

معاملات غیرمجاز ارزی و تبلیغ آن در فضای مجازی، جرم است
لینک کوتاه کپی شد

هرگونه معاملات غیرمجاز ارزی در فضای مجازی نظیر خرید و فروش، حواله، صلح و همچنین معاملات فردایی ارز، کارگزاری ارزی و تبلیغ امور مذکور در فضای مجازی، بدون مجوز بانک مرکزی در فهرست مصادیق محتوای مجرمانه قرار گرفت.

به گزارش طلانیوز به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، براساس مصوبه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه دادستانی کل کشور «هرگونه معاملات غیرمجاز ارزی در فضای مجازی نظیر خرید و فروش، حواله، صلح و همچنین معاملات فردایی ارز، کارگزاری ارزی و تبلیغ امور مذکور در فضای مجازی، بدون مجوز بانک مرکزی» در فهرست مصادیق محتوای مجرمانه قرار گرفت.

در یکصدوسی‌وهشتمین جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه «هرگونه معاملات غیرمجاز ارزی در فضای مجازی نظیر خرید و فروش، حواله، صلح و همچنین معاملات فردایی ارز، کارگزاری ارزی و تبلیغ امور مذکور در فضای مجازی، بدون مجوز بانک مرکزی» به‌عنوان بند «هـ۱۲» فهرست مصادیق محتوای مجرمانه تصویب شد.

با توجه به این مصوبه تبلیغ معاملات غیرمجاز ارزی در فضای مجازی که اغلب با سوءاستفاده از عنوان «صرافی» صورت می‌پذیرد جرم‌انگاری شده و با اعلام بانک مرکزی، برخورد لازم از سوی دادستانی کل کشور با این فعالیت‌ها انجام خواهد شد.

 

/منبع: بانک مرکزی

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه