قیمت طلا | قیمت جهانی طلا | بازار طلای جهانی

آیا طلای جهانی به تعطیلات خواهد رفت؟

آیا طلای جهانی به تعطیلات خواهد رفت؟
لینک کوتاه کپی شد

قیمت طلا روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار کاهش یافت .

به گزارش طلانیوز: قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازارهای جهانی اندکی افزایش یافت و به علت کاهش سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا در آستانه سخنرانی رئیس فدرال رزرو در گردهمایی جکسون هول، در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی از نیمه ماه جولای قرار دارد.

بهای هر اونس طلا پیش از تعطیلی به ۱۹۱۴ دلار و ۸۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۹۱۵ دلار و ۸۰ سنت رسید. همچنین، بازده دلار و شاخص خزانه‌داری ۱۰ ساله بالاتر رفت و جذابیت شمش‌های غیر بازده را کاهش داد.

برخی تحلیلگران معتقدند که این افزایش می‌تواند ناشی از برخی خریدهای فرصت‌طلبانه پس از کاهش قیمت طلا از 2 هزار دلار در ماه جولای به حدود 1900 دلار باشد.

فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line Futures در شیکاگو گفت: طلا تحت فشار است زیرا پاول به نظر می‌رسد برای مدت طولانی‌تری در مسیر حفظ نرخ‌های بالاتر باقی بماند و به داده‌ها وابسته باشد.

پاول، در یک سخنرانی در نشست اقتصادی در جکسون هول وایومینگ گفت که بانک مرکزی هنوز به این نتیجه نرسیده است که نرخ بهره آن به اندازه کافی بالا است تا مطمئن شود که تورم به هدف ۲ درصد باز می‌گردد.

بر اساس گزارش رویترز، تای وونگ، یک تاجر مستقل فلزات مستقر در نیویورک گفت: واکنش طلا به سیگنال پاول مبنی بر اینکه فدرال رزرو متوقف اما محتاط است تا حدودی ناامیدکننده است که نشان می‌دهد تقاضا در سطوح فعلی ممکن است محدود باشد. استریبل گفت: اگر لاگارد بتواند ارز یورو را بالا ببرد، ممکن است شاهد ضعف دلار باشید و این می‌تواند طلا را تقویت کند.

قیمت طلا روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار کاهش یافت زیرا جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، راه را برای افزایش بیشتر نرخ بهره باز گذاشت.

قرار است بانکداران مرکزی جهان آخر هفته در جلسون هول جمع شوند و سرمایه‌گذاران چشم به گردهمایی آنها دارند که چشم‌انداز اقتصاد و نرخ بهره مشخص خواهد شد.

دو مقام فدرال رزرو روز پنج‌شنبه با توجه به جهش سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا، از احتمال اینکه نرخ بهره بیشتر افزایش نیابد صحبت کردند. در عین حال، حرکت‌هایی در میان سیاست‌گذاران بانک مرکزی اروپا هم برای متوقف کردن افزایش نرخ بهره دیده می‌شود.

گفته می‌شود پاول در این سخنرانی هم دیدگاه‌های اصلی در نشست‌ها و بیانیه‌های اخیر را تکرار کند که آمارها نرخ تورم پایین‌تر را نشان می‌دهد، اما کار هنوز تمام نشده است.

رونا اوکانل، تحلیلگر بازار معتقد است، بازارهای هنوز بر روی یک افزایش نرخ بهره حساب کرده‌اند و در صورت این اتفاق، طلا احتمالا یک کاهش ناخودآگاه داشته باشد اما خیلی کوتاه مدت خواهد بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۴.۱۵ دلار در هر اونس رسید، پالادیوم با ۱.۵ درصد کاهش به ۱۲۲۲ دلار و ۲۲ سنت رسید. پلاتین با ۰.۹ درصد افزایش به ۹۴۲ دلار و ۲۰ سنت رسید.

 

/منبع: گلدنیوز

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه