قیمت طلا | قیمت جهانی طلا | پیش بینی قیمت طلا

این مطلب رو به هیچ عنوان از دست ندهید| پیش‌بینی کوتاه‌مدت این فلز گران بها

این مطلب رو به هیچ عنوان از دست ندهید| پیش‌بینی کوتاه‌مدت این فلز گران بها
لینک کوتاه کپی شد

قیمت جهانی طلا در هفته‌ای که گذشت برای دومین هفته متوالی صعودی بود و این بار با رشد ۱.۳ درصدی به ۱۹۳۹ دلار در هر اونس رسید.

به گزارش طلانیوز: بعد از چند هفته که قیمت جهانی طلا روند نزولی داشت، حالا دو هفته‌ای است که این فلز ارزشمند مسیر صعودی را طی می‌کند و حالا توانسته کانال ۱۹۰۰ را پس بگیرد. چه اتفاقی افتاده؟ آیا این روند ادامه خواهد یافت تا شاهد کانال‌شکنی‌های دیگری از جانب طلا باشیم؟ بهزاد بهمن‌نژاد پاسخ می‌دهد.

 

 

قیمت طلا

 

 روند یکساله قیمت طلا در بازارهای جهانی

در این میان آنگونه که تازه‌ترین نظرسنجی هفتگی کیتکو نشان می‌دهد از ۱۱ کارشناس شرکت‌کننده، ۷ نفر در انتظار صعود قیمت طلا، ۳ نفر کاهش و تنها یک نفر روندی خنثی را برای این فلز ارزشمند انتظار دارند. همچنین از ۵۳۴ فعال بازار شرکت کننده در این نظرسنجی، ۶۷ درصد روند صعودی، ۱۹ درصد روند نزولی و ۱۴ درصد روندی خنثی را برای طلای جهانی پیش‌بینی می‌کنند.

 

قیمت طلا

 

 قیمت طلا در هفته جدید چه سمت و سویی خواهد داشت؟

در میان عوامل اثرگذار بر بازار طلا و در میان عوامل تکنیکال، مقاومت در محدود ۱۹۷۵ تا ۱۹۸۵ دلار و حمایت ۱۹۰۰ دلار برای قیمت طلا عنوان می‌شود و در میان عوامل بنیادی، بالا ماندن شاخص دلار پس از آمار اشتغال مناسب آمریکا در ماه آگوست مورد توجه است. ضمن اینکه انتظار برای افزایش نرخ بهره تقریبا از بین رفته و تمرکز بر زمان کاهش نرخ‌ها است و همچنین طلا از وضعیت بد ماه آگوست خارج شده، اما محرک کافی برای حرکت به سمت محدوده گاوی را ندارد.

و اما مهم‌ترین آمارهای هفته مربوط به شامخ آمریکا (چهارشنبه)، آمار تقاضای بیکاران آمریکا و تولید ناخالص داخلی ژاپن (پنجشنبه)  و در نهایت تورم آلمان (جمعه) است.

 

قیمت طلا

 عوامل اثرگذار بر بازار طلا

 

/منبع: فرای اقتصاد

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه