ذخایر طلا | ذخایر طلا در ایران | ذخایر طلا در یزد

ذخایر طلا در این استان 5 برابر شد

ذخایر طلا در این استان 5 برابر شد
لینک کوتاه کپی شد

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: افزایش ذخایر معادن مهم استان از اقدامات مهم انجام شده در حوزه معدن بود که در این زمینه ذخیره طلای استان از چهار تن به ۲۵ تن افزایش یافت.

به گزارش طلانیوز: «محمدکاظم صادقیان» با بیان این که یزد یک استان صنعتی است، اظهار کرد: مجموع ارزش افزوده استان در سال ۱۴۰۰ معادل ۱۷۷ هزار میلیارد تومان بوده که سهم صنعت و معدن از این بخش ۴۷ درصد بود و این خود بیانگر صنعتی و معدنی بودن استان یزد است.

وی افزود: تکمیل زنجیره تولید از راهبردهای بخش تولید استان یزد است و در راستای مقابله با خام فروشی در استان نیز براساس سند «یزد نوین» اقدامات خوبی در حوزه‎هایی مانند تکمیل زنجیره تولید فولاد، کاشی و شیشه در استان صورت گرفته و تنها در حوزه ماشین‌سازی احساس ضعف می‌شد که در این باره نیز اقدامات موثری در حال پیگیری است.

مدیر کل صمت استان با اشاره به اقدامات انجام شده از سال گذشته تاکنون و در راستای تحقق‌بخشی به شعار سال در حوزه معدن، عنوان کرد: از مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه معدن تلاش برای افزایش ذخایر معادن مهم استان بود که در این زمینه ذخیره طلای استان از چهار تن به ۲۵ تن، ذخیره سنگ آهن استان به میزان ۸۰ میلیون تن و ذخیره مس استان از ۶۰ میلیون تن به ۱۹۸ میلیون تن افزایش یافت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی صمت یزد، صادقیان با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه مصالح ساختمانی عنوان کرد: تغییر رویکرد جایگزینی مصالح کوهی بجای شن و ماسه در راستای کیفیت تولید بتن و به تبع آن افزایش استحکام سازه‌های ساختمانی از دیگر اقدامات انجام شده از سوی این سازمان است.

 

/منبع: ایسنا

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه