قیمت طلا | قیمت جهانی طلا | بازار طلای جهانی

تغییر اندک اونس جهانی طلا

تغییر اندک اونس جهانی طلا
لینک کوتاه کپی شد

قیمت جهانی طلا در روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار با کاهش اندک ارزش دلار افزایش یافت، این در حالیست که سرمایه‌گذاران به دنبال اطلاعات اقتصادی بیشتر در هفته آتی برای ارزیابی برنامه‌های افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بودند.

به گزارش طلانیوز: طلا یک کاهش قیمت هفتگی را به دنبال افزایش ارزش دلار تجربه کرده است. قیمت معاملات آتی طلا در روز جمعه که بیشتر برای قراردادهای ماه دسامبر فعال بوده به ۱۹۴۲ دلار و ۷۰ سنت در هر اونس رسید، یعنی ۲۰ سنت افزایش طی یک روز. اما کاهش قیمت آن طی سه روز قبل، پس از اعلام گزارش وزارت کار آمریکا در روز دوشنبه یک هفته منفی را برای این فلز گرانبها رقم زد. طلا هفته گذشته را با یک کاهش قیمت ۱.۲ درصدی به پایان رساند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۱۹۱۹ دلار و ۸ سنت رسید.

انتشار گزارش مربوط به لیست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی آمریکا در ماه اوت که حاکی از افزایش نرخ بیکاری در این کشور بو، دورنمای توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا را در اجلاس ۲۰ سپتامبر تقویت کرد و قیمت طلا را بالا برد. اما احتمال اینکه فدرال رزرو یک یا دو بار دیگر نرخ بهره را تا پایان سال جاری میلادی افزایش دهد، در این هفته بالا رفته است. هدف از این اقدام بانک مرکزی آمریکا پایین آوردن نرخ تورم تا هدف سالانه ۲ درصد است.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد. از طرف دیگر افزایش شاخص دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند.

برخی تحلیلگران عقیده دارند طلا تا قبل از اجلاس آینده فدرال رزرو و انتشار اطلاعات تورم آمریکا در هفته آینده در محدوده ۱۹۰۰ تا ۱۹۵۰ دلار باقی می‌ماند.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره امروز با ۰.۲۸ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۱۷ سنت رسید و پلاتین با ۱.۳۹ درصد کاهش ۸۹۶ دلار و ۶۰ سنت معامله می‌شود.

 

/منبع: تسنیم

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه