قیمت طلا | قیمت جهانی طلا | بازار طلای جهانی

سرنوشت طلای جهانی تغییر می‌کند؟

سرنوشت طلای جهانی تغییر می‌کند؟
لینک کوتاه کپی شد

قیمت طلا امروز(سه‌شنبه) با ثبات نسبی همراه است زیرا سرمایه‌گذاران منتظر انتشار ارقام تورم ایالات‌متحده بودند که می‌تواند دیدگاهی به روز در مورد نرخ‌های بهره پس از توقف گسترده در هفته آینده ارائه کند.

به گزراش طلانیوز: های هر اونس طلا صبح امروز با ۱۱. ۰ درصد کاهش به ۱۹۲۰ دلار و ۷۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۱۹۲۱ دلار و ۷۰ سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا پس از ثبت بیشترین کاهش روزانه خود در دو هفته گذشته و پیش از انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف کننده ایالات‌متحده که در روز چهارشنبه منتشر می‌شود، ثابت ماند.

فدرال رزرو نیویورک روز دوشنبه گزارش داد که دیدگاه کلی آمریکایی‌ها در مورد تورم ماه اگوست حتی با وجود پیش‌بینی افزایش قیمت برای مواردی مانند اجاره، خانه و غذا تغییر چندانی نکرده است، در حالی که دیدگاه خود نسبت به وضعیت مالی شخصی را کاهش می‌دهند.

والی آدیمو، معاون وزیر خزانه داری آمریکا روز دوشنبه، یک روز پس از آن که جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات‌متحده وضعیت اقتصادی چین را «بحران» نامید، گفت که مشکلات اقتصادی چین بیشتر از ایالات‌متحده بر منطقه تأثیر می‌گذارد.

کمیسیون اروپا روز دوشنبه پیش‌بینی کرد که اقتصاد منطقه یورو در سال جاری و سال آینده کندتر از انتظار رشد خواهد کرد زیرا تقاضای مصرف‌کننده از تورم بالا رنج می‌برد و بزرگترین اقتصاد این منطقه یعنی آلمان، امسال وارد رکود می‌شود.

کاترین مان، سیاستگذار بانک انگلستان روز دوشنبه گفت که خیلی زود است که بانک مرکزی اروپا افزایش نرخ بهره را متوقف کند.

بر اساس گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن ۰.۲ درصد کاهش یافت و از ۸۸۶.۶۴ تن در روز جمعه به ۸۸۴.۸۹ تن در روز دوشنبه رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با قیمت ۲۳.۰۶ دلار ثابت بود، پلاتین با ۰.۲ درصد کاهش به ۸۹۶.۶۹ دلار و پالادیوم ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۲۱۵ دلار و ۷۰ سنت رسید.

 

/منبع: اتحادیه طلا

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه