بازار سکه و طلا پ بررسی بازار سکه و طلا

بازار سکه و طلا در هفته ای که گذشت

بازار سکه و طلا در هفته ای که گذشت
لینک کوتاه کپی شد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به روند کاهشی قیمت‌ها در بازار سکه و طلای داخلی تا اواسط هفته، گفت که بازگشت از این روند کاهشی طی روزهای پایانی دلیلی بر تغییر جهت مسیر قیمت‌ها در طول هفته نبوده و در مجموع هفته، بازار کاهشی به پایان رسیده است.

به گزراش طلانیوز: نادر بذرافشان در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا اظهار کرد:  در هفته‌ای که گذشت از ابتدای هفته تا بعد از ظهر روز سه‌شنبه یک روند کاهشی در قیمت‌ها داشتیم اما طی روزهای پایانی هفته با توجه به نوسان در بازار ارز، توقف روند کاهش قیمت و اندکی رشد را شاهد بودیم؛ اما در مجموع بازار در مقایسه با ابتدای هفته کاهشی به پایان رسید.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام کرد: روند کاهشی در بازار سکه و طلا تحت تاثیر آزاد شدن ارزهای بلوکه شده بود اما نوسان نرخ ارز در روزهای پایانی هفته نوسان افزایشی در قیمت سکه و طلا ایجاد کرد. طی یک هفته اخیر اونس جهانی طلا در مجموع با ٩ دلار کاهش به حدود ١٩١٢ دلار رسید.

وی افزود: در بازارهای داخلی نیز هر مثقال طلای ١٧ عیار با ۴۵ هزار تومان کاهش در آخرین معاملات هفته (پنجشنبه) ١٠ میلیون و ١٧۶ هزار تومان قیمت داشت. هر گرم طلای ١٨ عیار نیز با ١٢ هزار تومان کاهش دو میلیون و ٣۴٨ هزار تومان دادوستد شد.

این مقام صنفی خاطرنشان کرد: هر قطعه سکه تمام طرح جدید در مجموع با ١٠٠ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به ابتدای هفته ٢٨ میلیون و ١٠٠ هزار تومان، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم با میانگین ٣٠٠ هزار تومان کاهش نسبت به معاملات ابتدای هفته ٢۵ میلیون و ٢٠٠ هزار تومان، نیم سکه نیز در آخرین معادلات هفته ١۵ میلیون و ١۵٠ هزار تومان قیمت داشت که نسبت به ابتدای هفته در مجموع ١٠٠ هزار تومان کاهش داشته است. ربع سکه نیز با میانگین ۵٠ هزار تومان کاهش به ١٠ میلیون و ٢۵٠ هزار تومان رسید. سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی نیز بدون تغییر شش میلیون تومان در آخرین معاملات هفته تعیین قیمت شد.

بذرافشان در رابطه با آخرین وضعیت حباب سکه  نیز اظهار کرد: علیرغم کاهش در مجموع یک هفته اخیر، حباب سکه اما در این هفته ١٠٠ هزار تومان افزایش نسبت به هفته پیش از آن داشته است. در حال حاضر هر قطعه سکه پنج میلیون و ١۵٠ هزار تومان دارای حباب است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در هفته پیش‌رو باتوجه به تمام شدن ماه صفر و ایام عزاداری‌ها، رونق به صنعت طلا و بازار سکه و طلا بازگردد و بازار از رکود خارج شود.

 

 

/منبع: ایسنا

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه