طلای اخلاقی | استخراج طلا

طلاای اخلاقی چیست؟ |چه چیزی باید در باره طلای اخلاقی بدانیم؟

طلاای اخلاقی چیست؟ |چه چیزی باید در باره طلای اخلاقی بدانیم؟
لینک کوتاه کپی شد

همانطور که می‌دانیم، فلز طلا به روش‌های مختلف از معادن استخراج می‌شود و کاری بسیار سخت و حتی در برخی موارد خطرناک است؛ اما توجه به این نکته که با چه روشی استخراج می‌شود، بسیار مهم است

به گزارش طلانیوز: در این مطلب می‌خواهیم بهترین روش استخراج طلا، یعنی طلای اخلاقی و تمام مفاهیم مربوط به آن را بررسی کنیم.

در حالت کلی تجارت اخلاقی به‌معنای جلوگیری از نقض قوانین حقوق بشر و محیط زیست است. طلای اخلاقی نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ اما اگر بخواهیم آن را دقیق تعریف کنیم:

۱. طلایی است که از معادن صنعتی و کوچک‌مقیاس استخراج می‌شود.

۲. هنگام استخراج تأثیر منفی بر سلامتی معدن‌چیان و محیطی که در آنجا استخراج می‌شود، ندارد.

۳. خریداران جواهرات اخلاقی می‌دانند که این قطعات از کجا می‌آیند و چگونه به مرحله ساخت می‌رسند.

 

استخراج طلای اخلاقی چه فوایدی دارد؟

طلای اخلاقی

در استخراج طلای اخلاقی، تخریب زمین به حداقل می‌رسد؛

هنگام استخراج، شرایط کاری ایمن است و به کارگران دستمزد منصفانه می‌پردازند تا آنها کار خود را به بهترین نحو انجام بدهند؛

یک فعالیت رسمی و قانونی است؛

با محیط‌زیست سازگار‌تر است؛

فعالیت کودکان در این صنعت ممنوع است؛

مردان و زنان به‌صورت برابر می‌توانند کار کنند.

 

چگونه می‌توانیم طلای اخلاقی را از سایر طلاها تشخیص بدهیم؟‌

طلای اخلاقی

در نگاه کلی، این امر حتی از تشخیص الماس هم سخت‌تر به نظر می‌رسد؛ اما برای تشخیص درست سه روش داریم که شامل موارد زیر است:

 

۱. اطمینان به تشخیص انجمن نظارت بر صنعت جواهرسازی

این انجمن (در کشورهای توسعه‌یافته) با انجام فعالیت‌های سازمان‌یافته، برای انجام این کار دشوار تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که معادن و کارگران از دستور‌العمل‌های ابلاغ‌شده پیروی کنند. توجه به حقوق بشر، پیاده‌کردن روش‌های اخلاقی، اجتماعی و زیست‌محیطی از جمله قوانین مهم در این انجمن است.

 

۲. استفاده از طلای بازیافتی

طلای اخلاقی

اگر روش اول برای اطمینان کافی به نظر نمی‌رسد، می‌توانیم با طلای بازیافتی یک قدم جلوتر برویم. طلای بازیافتی طلایی است که در ابتدا به‌عنوان یک قطعه طلا ذوب شده و برای تبدیل یه یک جواهر جدید استفاده می‌شود. ابن نوع طلا نیازی به استخراج و تخریب زمین ندارد و به‌همین دلیل نیز محبوب است. اکثر برند‌هایی که طلای اخلاقی استخراج می‌کنند، از طلای بازیافتی نیز استفاده می‌کنند.

 

۳. خرید جواهرات از برند‌هایی که طلای اخلاقی و پایدار استخراج می‌کنند

نظارت بر صنعت جواهر‌سازی، فهرست برند‌هایی را که با آنها همکاری دارد هرسال اعلام می‌کند. شما نیز با خرید از این برند‌ها می‌توانید از اخلاقی بودن و بازیافتی بودن جواهرات خود اطمینان حاصل کنید. برند‌هایی که طلای اخلاقی استخراج می‌کنند عبارت اند از:

 

۱. برند میسوما (Missoma)

طلای اخلاقی

این برند توجه به استخراج پایدار و اخلاقی طلا را مسئولیت اصلی خود در جواهر‌سازی می‌داند و برای ساختن آینده‌ای بهتر در این مسیر نیز مشتاق و متعهد است. و در این خصوص دستاورد‌های زیادی تاکنون داشته است.

 

۲. برند مونیکا وینادر (Monica Vinader)

طلای اخلاقی

این برند از ۱۰۰ درصد طلای بازیافت شده و نقره استرلینگ در تولیدات خود استفاده می‌کند که در نتیجه باعث کاهش ۲.۳ درصدی آلایندگی برند می‌شود.

 

/منبع:منومد

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه