قیمت طلا | قیمت جهانی طلا | بازار طلای جهانی

طلای 2000 دلاری از راه میرسد؟

طلای 2000 دلاری از راه میرسد؟
لینک کوتاه کپی شد

ناآرامی‌های خاورمیانه، طلای امن را به دومین صعود هفتگی سوق داد.

به گزارش طلانیوز: قیمت طلا در روز جمعه افزایش یافت و برای دومین بار متوالی هفتگی صعود کرد زیرا نگرانی از تشدید بیشتر در مناقشه خاورمیانه، جذابیت شمش به عنوان پناهگاه امن را تقویت کرد.

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۱۰ دقیقه صبح به وقت شرقی به ۱۹۸۱ دلار و ۲۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز به ۱۹۸۲ دلار و ۲۰ سنت رسید.

فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار در بلو لاین فیوچرز در شیکاگو گفت: اگر درگیری در خاورمیانه تشدید شود، قیمت طلا به ۲۰۰۰ دلار خواهد رسید.

 

طلا در این هفته ۲.۵ درصد و از زمان آغاز درگیری‌ها نزدیک به ۱۶۰ دلار افزایش یافته است.

در بازارهای فیزیکی، دلالان طلا در هند مجبور به ارائه تخفیف‌های شدیدتر شدند، زیرا جهش قیمت‌های داخلی باعث کاهش تقاضا شد.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۱.۴ درصد افزایش به ۲۳.۳۵ دلار در هر اونس رسید، پلاتین ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۸۹۶.۴۷ دلار رسید و هر دو برای دومین صعود هفتگی متوالی خود قرار گرفتند. پالادیوم با ۰.۹ درصد افزایش به ۱۱۰۴ دلار و ۱۸ سنت رسید اما برای چهارمین کاهش هفتگی متوالی خود پیش رفت.

 

این قیمت‌ها در شرایطی است که طلا دو هفته قبل تا نرخ یک‌هزار و ۸۱۱ دلار سقوط کرده بود و حتی پیش‌بینی می‌شد به زیر این کانال نیز برود، اما افزایش نگرانی در مورد گسترش جنگ خاورمیانه و تردید فدرال رزرو آمریکا برای بالا بردن دوباره نرخ بهره سرمایه‌گذاران را به سمت این فلز گرانبها سوق داده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که تنها در طول یک هفته گذشته اونس طلا رشد ۴۸.۸ دلاری را تجربه کرده و این یعنی سرمایه‌گذاران در این مدت سود ۲.۵ درصدی گرده‌اند.

قیمت طلا

 

/منبع: ایسنا و خبرآنلاین

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه