طلای جهانی | قیمت طلای جهانی

آیا سرنوشت طلای جهانی در حال تغییر است؟

آیا سرنوشت طلای جهانی در حال تغییر است؟
لینک کوتاه کپی شد

قیمت طلا امروز سه‌شنبه (۲۸ مه) ثابت بود، زیرا سرمایه‌گذاران مواضع محتاطانه‌ای را نسبت به داده‌های کلیدی تورم ایالات‌متحده حفظ کردند که می‌تواند بینش بیشتری از مسیر سیاست فدرال رزرو ارائه دهد.

به گزارش طلانیوز: قیمت طلا پس از یک درصد افزایش در جلسه قبل، جایگاه خود را در ۲۳۵۱ دلار و ۳۹ سنت در هر اونس حفظ کرد.قیمت طلا ی آمریکا با ۰.۸ درصد افزایش به ۲۳۵۲ دلار و ۳۰ سنت رسید. سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر قرائت آوریل شاخص قیمت مخارج مصرف شخصی هستند که در روز جمعه منتشر می‌شود.

در پیش بینی قیمت طلا ، بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، شرط‌بندی معامله‌گران نشانه‌ای از شک و تردیدهای فزاینده است که فدرال رزرو بیش از یک بار در سال ۲۰۲۴ نرخ‌ها را کاهش خواهد داد و در حال حاضر با احتمال ۶۳ درصد کاهش نرخ تا نوامبر قیمت‌گذاری می‌شود.

شمش به عنوان محافظ تورم شناخته می‌شود اما نرخ های بالاتر هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را افزایش می‌دهد. داده‌های اداره آمار هنگ‌کنگ نشان داد که واردات خالص طلای چین از طریق هنگ‌کنگ در ماه آوریل نسبت به ماه قبل ۳۸ درصد کاهش یافته است.

طبق گزارش رویترز، بانک مرکزی ویتنام حراج طلا در بازار داخلی را متوقف کرده و اقدامی را برای تثبیت قیمت این فلز گرانبها آغاز خواهد کرد. طلا طی یک آشفتگی اقتصادی عملکرد خوبی دارد و با قابلیت اطمینانی که می‌تواند به جبران ریسک دارایی‌های بی‌ثبات تر در شرایطی مانند عدم اطمینان ژئوپلیتیک کمک کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۳۱.۸۱ دلار در هر اونس رسید، پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۰۵۶ دلار و ۱۵ سنت رسید و پالادیوم ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۹۹۲.۵  دلار رسید.

 

/ منبع: ایسنا

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه