اقتصاد|ارز

قیمت یورو امروز ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ در بازار

قیمت یورو امروز ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ در بازار
لینک کوتاه کپی شد

قیمت امروز یورو، برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به قیمت یورو وارد سایت اقتصادآنلاین شوید.

به گزارش طلانیوز: در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۶۳۹۸۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۸۳۰ تومان کاهش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۴۸۱۰ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۸۶۵۹ تومان برای خرید و ۴۹۱۵۰ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۴۹۱۵۰ تعیین کرد.

یورو-طلانیوز

قیمت یورو امروز در بازار آزاد

قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۶۳ هزار و ۹۸۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۸۳۰ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته کاهش یافت. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۴۸۱۰ قیمت خورده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با افزایش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۹ هزار و ۱۵۰ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۵ هزار و ۸۹۲ تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو ۴۹ هزار و ۲۹ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۵ هزار و ۷۷۹ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۸ هزار و ۶۵۹ برای خرید و ۴۹ هزار و ۱۵۰ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته افزایش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۸ هزار و ۴۰۹ برای خرید و ۴۹ هزار و ۲۹ تومان برای فروش تعیین شده بود.

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند. با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

منبع: اقتصادآنلاین

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه