اقتصاد| ارز

قیمت یورو امروز ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ در بازار

قیمت یورو امروز ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ در بازار
لینک کوتاه کپی شد

به گزارش طلانیوز: در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۶۳۳۲۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۵۱۰ تومان کاهش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۳۸۳۰ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۸۷۰۳ تومان برای خرید و ۴۹۱۹۵ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۴۹۱۹۵ تعیین کرد.

قیمت یورو امروز در بازار آزاد

قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۶۳ هزار و ۳۲۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۵۱۰ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته کاهش یافت. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۴۱۹۰ قیمت خورده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با افزایش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۹ هزار و ۱۹۵ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۵ هزار و ۹۳۴ تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو ۴۸ هزار و ۱۸۰ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۵ هزار و ۹۲۰ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۸ هزار و ۷۰۳ برای خرید و ۴۹ هزار و ۱۹۵ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته افزایش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۸ هزار و ۶۵۹ برای خرید و ۴۹ هزار و ۱۸۰ تومان برای فروش تعیین شده بود.

یورو-طلانیوز

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند. با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

منبع:اقتصادآنلاین

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه