اقتصاد|طلا

استارت صعود قیمت طلا زده شد

استارت صعود قیمت طلا زده شد
لینک کوتاه کپی شد

اطلاعات اقتصادی آمریکا که در این هفته منتشر شد نشان داد قیمت‌های مصرف کننده در این کشور در ماه مه برای اولین بار طی دو سال گذشته ثابت بوده و قیمت‌های تولیدکننده کاهش غیرمنتظره‌ای داشته‌اند.

به گزارش طلانیوز: پس از اینکه قیمت هفته گذشته تحت تسلط اخبار روز جمعه چین و گزارش اشتغال قرار گرفت، بازارهای فلزات گرانبها کاملاً بر روی داده های تورم و مسیر نرخ بهره فدرال رزرو در این هفته متمرکز شدند و افزایشی شد.

قیمت طلا بیش از یک درصد در روز گذشته افزایش یافته و در آستانه اولین افزایش هفتگی طی یک ماه گذشته قرار دارد. نشانه‌های کاهش تورم در آمریکا امید به پایین آمدن زود هنگام نرخ بهره در سال جاری میلادی را افزایش داده است.

صعود طلا-طلانیوز

قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با 5 دلار افزایش نسبت به روز گذشته به 2332 دلار رسید.

این هفته، 13 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی Kitco News Gold شرکت کردند و پس از عملکرد این هفته، آنها به طور قابل توجهی نسبت به چشم انداز کوتاه مدت این فلز گرانبها خوش بین بودند. هشت کارشناس که 62 درصد هستند، انتظار دارند که قیمت طلا در هفته آینده افزایش یابد، در حالی که تنها دو تحلیلگر یا 15 درصد کاهش قیمت را پیش بینی کردند. سه مورد باقی مانده یا 23 درصد از کل، انتظار دارند که طلا در هفته آینده به صورت غیر مستقیم معامله شود.

در سایر بازارهای مالی شاخص‌های سهام اروپا به دنبال ناآرامی‌های سیاسی در فرانسه افت کرده‌اند.

فضای محتاطانه در وال استریت حاکم شده و سرمایه‌گذاران به دنبال افزایش قابل توجه شاخص‌های اس پی 500 و نزدک، توقف کرده‌اند.

تاجران پس انتشار گزارش اقتصادی آمریکا مبنی بر کاهش تورم، احتمال می‌دهند نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا 52 واحد در ماه دسامبر کاهش یابد.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا که در این هفته منتشر شد نشان داد قیمت‌های مصرف کننده در این کشور در ماه مه برای اولین بار طی دو سال گذشته ثابت بوده و قیمت‌های تولیدکننده کاهش غیرمنتظره‌ای داشته‌اند.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 1.40 درصد افزایش به 29 دلار و 47 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 0.89 درصدی 961 دلار و 30 سنت معامله می‌شود.

با توجه به تصمیم سیاست پولی فدرال رزرو، بازارها در هفته آینده تمرکز خود را به اروپا معطوف خواهند کرد زیرا بانک ملی سوئیس و بانک انگلستان هر دو تصمیمات سیاست پولی خود را در صبح پنجشنبه اعلام خواهند کرد.

بازارها همچنین شاخص تولید امپایر استیت را در روز دوشنبه و خرده فروشی برای ماه می در روز سه شنبه دریافت خواهند کرد. سپس، پنجشنبه شروع مسکن و مجوزهای ساختمانی را برای ماه می، و همچنین ادعاهای هفتگی بیکاری و شاخص تولید فیلی فدرال رزرو را به همراه دارد. داده های هفته با فروش خانه های موجود در صبح جمعه به پایان می رسد.

دارین نیوزوم، تحلیلگر ارشد بازار انتظار دارد که طلا بر اساس جهش این هفته رشد کند و سود بیشتری به دست آورد. وی گفت: در حالی که روند میان مدت طلای اوت همچنان کاهشی است، روند کوتاه مدت آن افزایش یافته است.

منبع:سایت طلا

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه