اقتصاد|طلا

نوسان طلا ادامه دارد

نوسان طلا ادامه دارد
لینک کوتاه کپی شد

سرمایه‌گذاران همچنین بر مطالبات بیکاری هفتگی که در روز پنجشنبه و شاخص‌های مدیران خرید روز جمعه ارائه می‌شوند، متمرکز هستند که می‌تواند وضوح بیشتری در مورد مصرف و قدرت اقتصادی ارائه دهد.

به گزارش طلانیوز: قیمت طلا در معاملات امروز به دنبال انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا افزایش یافت. طبق این اطلاعات، هزینه‌کرد مصرف کنندگان به خاطر گزارش خرده فروشی پایین‌تر از حد انتظار کاهش یافته است. بدین ترتیب احتمال کاهش زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا افزایش می‌یابد.

قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با 16 دلار افزایش به 2329 دلار رسید.

طلا

سرمایه‌گذاران همچنین بر مطالبات بیکاری هفتگی که در روز پنجشنبه و شاخص‌های مدیران خرید روز جمعه ارائه می‌شوند، متمرکز هستند که می‌تواند وضوح بیشتری در مورد مصرف و قدرت اقتصادی ارائه دهد.

سرمایه گذاران باید در مورد طلا صبور باشند . به گفته یکی از بانک های ایالات متحده، این فلز گرانبها می تواند تا تابستان به تثبیت خود ادامه دهد زیرا بازارها با الگوی نگهداری فدرال رزرو کنار می آیند.

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد خرده فروشی در این کشور در ماه مه نسبت به آوریل افزایش یافته اما کمتر از حد انتظار بوده است. حالا سرمایه‌گذاران بیش از پیش نسبت به کاهش نرخ بهره فدرال رزرو امیدوارند. این در حالی است که مقامات این بانک در آخرین اجلاس خود اعلام کردند سیاست‌های مالی درستی در پیش گرفته‌اند.

علاوه بر این اطلاعات اقتصادی، مقامات فدرال رزرو دیروز در پایگاه‌های خبری مختلف سخن گفتند. جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو نیویورک گفت اگر نرخ تورم به سمت هدف دو درصد بانک مرکزی پیش رو، نرخ بهره به تدریج پایین می‌آید. پاسخ به احتمال پایین آمدن نرخ بهره در ماه سپتامبر گفت:«به نظر می‌رسد همه چیز در مسیر درستی پیش می‌رود».

توماس بارکین رئیس فدرال رزرو ریچموند محتاطانه سخن گفت و از لزوم دریافت اطلاعات بیشتر خبر داد. سوزان کالینز رئیس فدرال رزرو بوستون هم گفت تنها یک گزارش کاهش تورم کافی نیست و زمان پایین آمدن نرخ بهره فرا نرسیده است.

در حالی که اکثر مقامات بانک مرکزی آمریکا موضع بی‌طرفانه‌ای اتخاذ کرده‌اند، اما پایین آمدن سود اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌دار آمریکا احتمال کاهش زود هنگام نرخ بهره را بالا برده است.

کاهش نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

شاخص دلار 0.05 درصد کاهش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده است.

جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک اظهار کرد که نرخ بهره در طول زمان به تدریج کاهش می‌یابد اما او از بیان اینکه بانک مرکزی آمریکا چه زمانی می‌تواند سیاست‌های پولی را تسهیل کند، اجتناب کرد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.01 کاهش به 29 دلار و 56 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 0.13 درصدی 977 دلار و 97 سنت معامله می‌شود.

گزارش خرده‌فروشی آمریکا برای ماه می که طی روز سه‌شنبه منتشر شد، نشان می‌دهد این آمار به شکل ماهانه با رشد 0/1 درصدی روبه‌رو شده است،‌ در حالیکه انتظار می‌رفت این گزارش یک رشد 0/2 درصدی را نشان دهد. همچین در اصلاح آمار میزان خرده‌فروشی برای ماه آوریل، این آمار از بدون تغییر، به منفی 0/2 درصد در بازه ماهانه، کاهش پیدا کرده است.

خبرگزاری سی‌ان‌بی‌سی آمریکا اعلام کرده گزارش خرده‌فروشی ماه می،‌ به‌ویژه اصلاح‌ آمارهای آوریل بسیار مهم است زیرا نشان می‌دهد رشد اقتصادی آمریکا در حال آهسته‌ شدن است. از نظر تکنیکال، در کوتاه‌مدت، گاوهای بازار طلا (طرفداران افزایش قیمت) و خرس‌های بازار طلا (طرفداران کاهش قیمت) به دلیل نوسانات اخیر، در یک سطح برابر قرار دارند.

بر اساس گزارش رویترز، شورای جهانی طلا در نظرسنجی سالانه خود اعلام کرد بانک‌های مرکزی بیشتری قصد دارند در یک سال به ذخایر طلای خود اضافه کنند و بسیاری از آنها انتظار دارند که دیگران نیز به دلیل عدم اطمینان علیرغم قیمت‌های بالای این فلز گرانبها، این کار را انجام دهند.

منبع: سایت طلا

 

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه