اقتصاد|ارز

قیمت یورو امروز ۹ تیر ۱۴۰۳ در بازار

قیمت یورو امروز ۹ تیر ۱۴۰۳ در بازار
لینک کوتاه کپی شد

در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۶۳۸۱۰ تومان قیمت خورد.

به گزارش طلانیوز:  بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۶۳۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۳۱۸۰ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۸۷۰۳ تومان برای خرید و ۴۹۱۶۰ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۴۹۱۶۰ تعیین کرد.

یورو

قیمت یورو امروز در بازار آزاد

قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۶۳ هزار و ۸۱۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۶۳۰ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته افزایش یافت. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۳۱۸۰ قیمت خورده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با افزایش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۹ هزار و ۱۶۰ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۵ هزار و ۹۰۱ تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو ۴۸ هزار و ۸۷۰ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۵ هزار و ۷۴۸ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۸ هزار و ۳۸۱ برای خرید و ۴۹ هزار و ۱۶۰ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته افزایش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۸ هزار و ۹۷۵ برای خرید و ۴۸ هزار و ۹۹۶ تومان برای فروش تعیین شده بود.

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند. با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

منبع: اقتصادآنلاین

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه