اقتصاد|سکه

بسته‌بندی (وکیوم) ضد جعل سکه در قم رونمایی شد

بسته‌بندی (وکیوم) ضد جعل سکه در قم رونمایی شد
لینک کوتاه کپی شد

در مراسمی با حضور سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، مسئولان استانی و فعالان بازار سکه و طلا از بسته‌بندی (وکیوم) ضد جعل سکه در قم رونمایی شد.

به گزارش طلانیوز:  سعید کاویانی سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قم در مراسم رونمایی از این طرح در خصوص مقابله‌ با جعل و کلاهبرداری با استفاده از بسته‌بندی‌های غیر ایمن و سکه‌های تقلبی گفت: حسب دستورات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در خصوص پیشگیری از جعل و کلاهبرداری و با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی دستگاه قضائی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم طی ماه‌های گذشته و برگزاری جلسات متعدد با اتاق اصناف، اتحادیه طلا و جواهر، پلیس آگاهی، معاونت اقتصادی، اداره کل اطلاعات استان، طرح ملی کارت‌های جعل سکه‌ به صورت تضمینی و با بالاترین ضرایب امنیتی طراحی و تولید شده است.

فروش سکه

وی افزود: پیشگیری از جعل و کلاهبرداری، افزایش امنیت معاملات بازار طلا و سکه، کاهش ورودی پرونده‌های قضائی از دلایل ورود دستگاه قضائی به این حوزه است.

سیدمصطفی میره‌ای، رئیس اتحادیه طلا و جواهر قم نیز در مراسم رونمایی از بسته‌بندی ضد جعل سکه در قم، گفت: این بسته‌بندی ضد جعل دارای ۱۷ قابلیت امنیتی است و سریال آنها کاملاً قابل پیگیری است.

وی افزود: با توجه به تخلفات در حوزه سکه، فروشندگان و فعالان اقتصادی دارای مجوز فروش سکه موظف به استفاده از این نوع بسته بندی ضد جعل هستند.

منبع:گلدنیوز: 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه