ارز|اقتصاد

قیمت یورو امروز ۱۰ تیر ۱۴۰۳ در بازار

قیمت یورو امروز ۱۰ تیر ۱۴۰۳ در بازار
لینک کوتاه کپی شد

در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۶۶۳۲۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۴۵۰ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۵۸۷۰ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۸۸۵۳ تومان برای خرید و ۴۹۳۴۶ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۴۹۳۴۶ تعیین کرد.

به گزارش طلانیوز: قیمت یورو امروز در بازار آزاد

 

قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۶۶ هزار و ۳۲۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۴۵۰ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته افزایش یافت. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۵۸۷۰ قیمت خورده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با افزایش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۹ هزار و ۳۴۶ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۶ هزار و ۷۵ تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو ۴۹ هزار و ۲۲۵ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۵ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۸ هزار و ۸۵۳ برای خرید و ۴۹ هزار و ۳۴۶ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته افزایش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۸ هزار و ۷۹۵ برای خرید و ۴۹ هزار و ۲۲۵ تومان برای فروش تعیین شده بود.

یورو

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند. با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

منبع:اقتصادآنلاین

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه