ارز|اقتصاد

قیمت یورو امروز ۱۳ تیر ۱۴۰۳ در بازار

قیمت یورو امروز ۱۳ تیر ۱۴۰۳ در بازار
لینک کوتاه کپی شد

در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۶۶۳۲۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۵۵۰ تومان کاهش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۶۳۲۰ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۹۰۲۸ تومان برای خرید و ۴۹۵۲۳ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۴۹۵۲۳ تعیین کرد.

به گزارش طلانیوز: قیمت یورو امروز در بازار آزاد

قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۶۵ هزار و ۷۷۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۵۵۰ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته کاهش یافت. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۶۳۲۰ قیمت خورده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با افزایش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۹ هزار و ۵۲۳ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۶ هزار و ۲۴۰ تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو ۴۹ هزار و ۴۲۴ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۶ هزار و ۱۴۷ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۹ هزار و ۲۸ برای خرید و ۴۹ هزار و ۵۲۳ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته افزایش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۸ هزار و ۹۳۰ برای خرید و ۴۹ هزار و ۴۲۴ تومان برای فروش تعیین شده بود.

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند. با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

یورو

منبع:اقتصادآنلاین

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه