ارز|اقتصاد

قیمت یورو امروز ۱۷ تیر ۱۴۰۳ در بازار

قیمت یورو امروز ۱۷ تیر ۱۴۰۳ در بازار
لینک کوتاه کپی شد

در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۶۵۲۵۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۱۰۷۰تومان کاهش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۶۳۲۰ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۹۶۰۳ تومان برای خرید و ۵۰۱۰۴ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۵۰۱۰۴ تعیین کرد.

به گزارش طلانیوز:قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۶۵ هزار و ۲۵۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۱۰۷۰ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته کاهش یافت. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۶۳۲۰ قیمت خورده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با افزایش نسبت به روز کاری گذشته به ۵۰ هزار و ۱۰۴ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۶ هزار و ۷۸۳ تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو ۴۹ هزار و ۵۲۳ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۶ هزار و ۲۴۰ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۹ هزار و ۶۰۳ برای خرید و ۵۰ هزار و ۱۰۴ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته افزایش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۹ هزار و ۲۸ برای خرید و ۴۹ هزار و ۵۲۳ تومان برای فروش تعیین شده بود.

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند. با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

یوان-یورو-طلانیوز

منبع:اقتصادآنلاین

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه