اقتصاد|ارز

قیمت یورو امروز ۱۹ تیر ۱۴۰۳ در بازار

قیمت یورو امروز ۱۹ تیر ۱۴۰۳ در بازار
لینک کوتاه کپی شد

در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۶۵۰۸۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۱۰ تومان کاهش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۵۰۹۰ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۹۶۹۶ تومان برای خرید و ۵۰۱۹۸ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۵۰۱۹۸ تعیین کرد.

به گزارش طلانیوز: قیمت یورو امروز در بازار آزاد

قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۶۵ هزار و ۸۰ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۱۰ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته کاهش یافت. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۶۵۰۹۰ قیمت خورده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با افزایش نسبت به روز کاری گذشته به ۵۰ هزار و ۱۹۸ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۶ هزار و ۸۷۰ تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو ۵۰ هزار و ۱۰۴ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۶ هزار و ۷۸۳ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۹ هزار و ۶۹۶ برای خرید و ۵۰ هزار و ۱۹۸ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته افزایش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۹ هزار و ۶۰۳ برای خرید و ۵۰ هزار و ۱۰۴ تومان برای فروش تعیین شده بود.

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند. با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

یورو-طلانیوز

منبع:اقتصادآنلاین

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه