اقتصاد|ارز

قیمت یورو امروز ۲۰ تیر ۱۴۰۳ در بازار

قیمت یورو امروز ۲۰ تیر ۱۴۰۳ در بازار
لینک کوتاه کپی شد

در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو 64930 تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته 150 تومان کاهش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران 65080 قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۹۶۹۶ تومان برای خرید و 50332 تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز 50332 تعیین کرد.

به گزارش طلانیوز: قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز 64 هزار و 930 تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود 150 تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته کاهش یافت. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران 65080 قیمت خورده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با افزایش نسبت به روز کاری گذشته به ۵۰ هزار و 332 تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۶ هزار و 996 تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو ۵۰ هزار و 198 تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۶ هزار و 870 تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۹ هزار و ۶۹۶ برای خرید و ۵۰ هزار و 332 تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته افزایش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۹ هزار و ۶۰۳ برای خرید و ۵۰ هزار و 198 تومان برای فروش تعیین شده بود.

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند. با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

یورو

منبع:اقتصادآنلاین

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه