// کد مطلب: ۱۵۰۵۹۴

بانک صادرات ایران |

حمایت‌های مالی بانک صادرات در مسیر توسعه اقتصادی

حمایت‌های مالی بانک صادرات در مسیر توسعه اقتصادی
لینک کوتاه کپی شد

بانک صادرات ایران، برنامه‌ها و اهداف خود را بر مبنای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و کسب‌وکارهای تولیدی با هدف دستیابی به توسعه اقتصاد ملی خصوصا پالایشگاه‌ها و طرح‌های ملی قرار داده است که بر این مبنا ۷۲ هزار میلیارد تومان حمایت مالی از محل تسهیلات ارزی و ریالی بانک صادرات ایران به ۶۸ طرح ملی و از ١٥٧ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصادی در سال جاری اختصاص داده است.

بانک صادرات ایران علاوه بر تمرکز همزمان بر مشتریان عادی و ویژه در تعامل با مشتریان عمده، رویکرد تجاری را دنبال می‌کند. از همین رو، در صنایع مختلف سرمایه‌گذاری‌هایی را انجام داده و متناسب با نیازهای مشتریان، خدمات و محصولات متنوع بانکی و مالی را ارائه می‌کند. که بر این اساس با توجه به اعطای 157 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصادی کشور در سال جاری مبنای حمایت‌های مالی خود را از 68 طرح ملی و پالایشگاهی کشور قرار داده است.
بانک صادرات ایران علیرغم وجود محدودیت منابع در نظام بانکی، استفاده از ابزارهای متنوع مالی و بانکی برای تأمین مالی بخش‌های مختلف اقتصادی را با پرداخت ٢٠٧ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی در قالب وام‌های قرض‌الحسنه و تسهیلات با نرخ‌های ترجیحی در دستور کار خود قرار داده است.
بانک صادرات ایران به عنوان یکی از بزرگترین و مؤثرترین بانک‌ها، سهم برجسته‌ای در تأمین مالی زیرساخت‌های کلان اقتصادی، شکوفایی حوزه تولید، اشتغالزایی، کارآفرینی در حوزه دانش‌بنیان‌ها و فراگیری خدمات مالی حمایتی به مردم اقصی نقاط کشور دارد و این مأموریت از فروردین تا آذرماه سال جاری با پرداخت بیش از ١٥٧ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب عقود مختلف و بخش‌های خدمات و بازرگانی، ساختمان، صادرات، صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن و سایر بخش‌ها به‌علاوه حوزه مسئولیت‌های اجتماعی با جدیت دنبال شده است.
عقود مختلف اجاره به شرط تملیک، جعاله، خرید دین، سلف، فروش اقساطی، وام‌های قرض‌الحسنه، مشارکت مدنی و مضاربه در چارچوب بانکداری بدون ربا اساس خدمات بانک صادرات ایران است که در بخش‌های خدمات و بازرگانی، ساختمان، صادرات، صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن و سایربخش‌ها بعلاوه حوزه مسئولیت‌های اجتماعی با جدیت دنبال می‌شود.
به گفته مدیرعامل بانک صادرات ، تمرکز این بانک بر افزایش رونق تولید در کشور با رویکرد تولید باکیفیت برای حفظ منافع عمومی، ایجاد رضایت‌مندی و افزایش قدرت رقابت تولیدات ملی در بازارهای جهانی مدنظر است.
در این راستا، توجه ویژه بانک صادرات ایران به توسعه زیرساخت‌های اقتصادی در بخش‌های مختلف صنایع مادر تخصصی و پایین‌دستی از جمله اولویت‌های بانک است و پرداخت تسهیلات ماده ٥٦ برای کمک به توسعه زیرساخت‌های آب، راه‌سازی، سدسازی و تسهیلات حمایتی در دستور کار بانک قرار دارد.
براساس این گزارش، ٦٨ طرح مهم ملی به ارزش حدود ٦٠ هزار میلیارد تومان با مشارکت و نظارت بانک صادرات ایران از طریق تسهیلات ریالی و بالغ بر ١٢ هزار میلیارد تومان معادل ریالی تسهیلات ارزی به صورت فاینانس چین و منابع یورویی و دلاری از محل صندوق توسعه ملی و صندوق ذخیره ارزی در کشور در حال اجرا است.
طرح‌های مورد حمایت بانک صادرات ایران عمدتاً در بخش نیروگاه‌های سیکل ترکیبی، صنایع مادر همچون؛ صنایع آلومینیوم، سرمایه‌گذاری‌های عظیم نفت، گاز، انرژی، صنایع پایین دستی و پتروشیمی، صنعت گردشگری، بیمارستانی، توسعه حمل و نقل ریلی، بنادر و دریانوردی، طرح‌های ماده ٥٦ در حوزه راه و شهرسازی، وزارت نیرو و سایر بخش‌ها متمرکز است.
لازم به ذکر است، بانک صادرات ایران برای افزایش تولید در صنعت نفت آمادگی کامل خود را اعلام کرده و بنا دارد تا ظرفیت‌های خود را برای توسعه بیشتر این بخش‌ها به کار بگیرد.

منبع : رصدبورس

حمایت‌های مالی بانک صادرات در مسیر توسعه اقتصادی

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه