// کد مطلب: ۱۵۰۶۴۷

در سال جاری صورت گرفت؛

برگزاری ۱۳ مزایده توسط بانک سینا

برگزاری ۱۳ مزایده توسط بانک سینا
لینک کوتاه کپی شد

بانک سینا از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، ۳۵ مورد از املاک مازاد خود، به ارزش ۷۱۲ میلیارد ریال را به فروش رسانده است.

به گزارش خبرنگار ایبنا، ضرورت فروش اموال و دارایی‌های مازاد بانک‌ها؛ موضوعی‌ست که چندین بار از تریبون تیم اقتصادی دولت سیزدهم شنیده شده است. روز گذشته هم سید احسان خاندوزی؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی در صحن علنی مجلس عنوان کرد: فروش اموال مازاد در 9 ماهه نخست امسال 27 برابر مدت مشابه سال گذشته بوده و قرار است فروش این اموال در سال 1401، رکورد 4 ساله خود را پشت سر بگذارد.


بانک‌های خصوصی و دولتی این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. به عنوان مثال، بانک سینا یکی از بانک‌های خصوصی فعال در این زمینه است. برابر آمار‌ها این بانک از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه 13 مزایده برگزار کرده که خروجی آن، فروش 35 مورد ملک به ارزش 712 میلیارد ریال بوده است. سال گذشته نیز 22 مزایده توسط این بانک صورت گرفت که منجر به فروش 34 مورد ملک به ارزش هزار و 43 میلیارد و 534 میلیون و 356 هزار و 127 ریال شد.


برابر آخرین اظهارات برخی مقامات این بانک، قرار است روند واگذاری املاک مازاد بانک سینا ادامه داشته باشد تا بانک به تکالیف قانونی که سیاست‌گذار پولی برای آن در نظر گرفته، عمل کند.

برگزاری ۱۳ مزایده توسط بانک سینا

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه