// کد مطلب: ۱۵۱۶۹۴

بانک مرکزی/

فروش 13 هزار و 339 قطعه ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا

فروش 13 هزار و 339 قطعه ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا
لینک کوتاه کپی شد

امروز 23 بهمن ماه تعداد 13 هزار و 339 قطعه ربع سکه بهار آزادی تا قیمت 8 میلیون و 10 هزار تومان در بورس کالا، به متقاضیان فروخته شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، عرضه ربع سکه طلای بهار آزادی در بورس کالا در این مرحله به صورت گواهی سپرده ناپیوسته بوده و فرآیند کشف قیمت جدید در عرضه مربوطه هم به صورت ثبت سفارش دفتری با قیمت‌های مختلف است.

بر این اساس از ابتدای عرضه ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا تاکنون تعداد 172 هزار و 920 قطعه ربع سکه بهار آزادی به متقاضیان فروخته شده است.

مطابق شرایط عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا، تمامی اشخاص حقیقی بالای 18 سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه ربع سکه طلای بهار آزادی را خریداری کنند.

خریداران می توانند پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس کالا، به خزانه بانک رفاه مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به بورس، به صورت فیزیکی معادل سکه‌های خریداری شده را تحویل بگیرند.

بانک مرکزی همچنین در نامه ای به شرکت بورس کالای ایران تاکید کرد، مبلغ 9٪ مالیات بر ارزش افزوده در قیمت کشف شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهارآزادی خزانه بانک رفاه، محاسبه شده است؛ لذا مبلغ دیگری با عنوان هزینه مالیات بر ارزش افزوده از متقاضیان اخذ نمی‌شود.

گفتنی است،مرحله سوم عرضه گواهی سپرده ربع سکه بهار آزادی توسط بانک مرکزی به روش حراج چند قیمتی، از روز چهارشنبه 19 بهمن ماه آغاز شد و تا پایان روز معاملاتی چهارشنبه 26 بهمن ماه ادامه خواهد یافت.

فروش 13 هزار و 339 قطعه ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه