// کد مطلب: ۱۵۳۱۶۹

توسعه زیرساخت ها؛ اولویت ایمیدرو در مناطق ویژه اقتصادی

اقدامات توسعه ای در منطقه ویژه لامرد طی سال ۱۴۰۱

اقدامات توسعه ای در منطقه ویژه لامرد طی سال ۱۴۰۱
لینک کوتاه کپی شد

منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد، سال ۱۴۰۱ با ۱۵ پروژه زیرساختی فعال و ۲ قرارداد در صنعت پتروشیمی، گام های اساسی در راستای اهداف توسعه ای این کانون بزرگ صنعتی برداشت.

به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، (ایمیدرو) اعتبار 15 پروژه زیرساختی منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد، 19 هزار میلیارد ریال و ارزش سرمایه گذاری دو قرارداد در صنعت پتروشیمی 180 میلیون دلار (به صورت ارزی) و 37755 میلیارد (به صورت ریالی)، است.

با هدف توسعه زیرساخت ها در مناطق ویژه اقتصادی؛ 15 پروژه زیر ساختی با اعتبار 19 هزار میلیارد ریال را در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد کلید زده است.

این منطقه علاوه بر پروژه های زیرساختی منطقه؛ این سازمان در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی، احداث آزاد راه لامرد - پارسیان با طول 50 کیلومتر را آغاز کرد. بزرگراه فوق حلقه اتصال دو منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد در استان فارس و پارسیان در استان هرمزگان است.

همچنین پروژه احداث باند دوم محور لامرد - خنج از پروژه های اجرایی ایمیدرو است که در قالب طرح ایجاد زیربناهای صنایع بزرگ و با مشارکت 50 درصدی وزارت راه و شهرسازی در مدت زمان 18 ماه احداث خواهد شد.

منطقه ویژه اقتصادی لامرد واقع در جنوب استان فارس و از زیر مجموعه های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است که توانسته در سال 1401 بالاترین امتیاز بهره وری را در بین کلیه شرکت های ایمیدرو کسب کند.

اقدامات توسعه ای در منطقه ویژه لامرد طی سال ۱۴۰۱

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه