// کد مطلب: ۱۵۳۱۹۸

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛

سامانه نظام ارجاع در برنامه پزشکی خانواده رونمایی شد

سامانه نظام ارجاع در برنامه پزشکی خانواده رونمایی شد
لینک کوتاه کپی شد

آیین رونمایی از سامانه «نظام ارجاع الکترونیک» در برنامه پزشکی خانواده با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیران عامل سازمان های تامین اجتماعی و بیمه سلامت، رییس سازمان نظام پزشکی و رییس بسیج جامعه پزشکی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بیمه سلامت ، با تکمیل نسخه نویسی الکترونیک و ایجا‌د پرونده الکترونیک سلامت برای جامعه تحت پوشش، برنامه پزشکی خانواده، نظام ارجاع الکترونیک در سراسر ایران اسلامی قابلیت اجرا می یابد.
نظام ارجاع، این امکان را به پزشک عمومی یا همان پزشک معالج سطح یک می دهد تا در روند درمان و در صورت نیاز، بیمار را به پزشک متخصص صلاحیت دار ارجاع دهد و اطلاعات پزشکی بیمار را به صورت الکترونیکی برای وی ارسال کند.
پس از مراجعه بیمار، پزشک متخصص یا همان پزشک معالج «سطح دو » علاوه بر مشاهده اطلاعات پزشکی و مرور اقدامات انجام شده در سطح یک، می تواند همه خدمات و تجویزهای خود را پس از ثبت در سامانه نسخه نویسی، در قالب پسخوراند الکترونیکی به اطلاع پزشک ارجاع دهنده برساند.
پزشک متخصص همچنین می تواند توصیه های خود را به پزشک معالج سطح یک اطلاع دهد و از این طریق فرایند پیگیری و آموزش های مورد نیاز بیمار را با مشارکت او تکمیل کند.
گفتنی است نظام ارجاع با ثبت، اشتراک و توزیع اصولی اطلاعات پزشکی در سطوح حرفه ای و تخصصی، اهداف برنامه پزشکی خانواده را تحقق می بخشد.

سامانه نظام ارجاع در برنامه پزشکی خانواده رونمایی شد

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه