// کد مطلب: ۱۵۳۲۰۰

بانک تجارت |

نقش‌آفرینی بانک تجارت در جهت مهار تورم و رشد تولید

نقش‌آفرینی بانک تجارت در جهت مهار تورم و رشد تولید
لینک کوتاه کپی شد

بانک تجارت در سال گذشته منویات رهبر معظم انقلاب را به عنوان یک نقشه راه برای رسیدن به اهداف توسعه‌ای خود قرار داد و برای ایفای نقش در توسعه اقتصاد کشور همواره تلاش حداکثری مجموعه کارکنان و مدیران این بانک در مسیری قرار گرفت تا با به کارگیری و حمایت از دانش نخبگان و متخصصان داخلی و همچنین تامین مالی بنگاههای اقتصادی در جهت تولید گام‌هایی موفقیت‌آمیز را برداشته است.

بانک تجارت به‌ عنوان یکی از نقش‌آفرینان اقتصاد کشور که در سال 1401 همچون گذشته حمایت از صنایع مختلف بزرگ و کوچک و دانش بنیان و همچنین اقشار گوناگون جامعه را در راستای عمل به وظیفه عملیاتی و تخصصی خود در دستور کار خود قرار داد، سال 1402 را با یک عزم و تلاش جدی در برنامه‌های حمایتی و تامین مالی از بنگاه‌های اقتصادی آغاز کرده است.

بانک تجارت با عملکرد قابل‌توجه خود طی سال‌های اخیر سبب شد تا ازجمله بانک‌های برتر در بین بانک‌های ایرانی اعم از دولتی، خصوصی، بورسی و تجاری قرار بگیرد و هرگز از گروه پنج بانک برتر ایرانی خارج نشده است.

بررسی فعالیت‌های این بانک در سال 1401، نمایانگر کسب دستاوردهای مهم بانکی و تداوم رشد بانک بوده که منجر به ثبت عملکردی فوق‌العاده در سال جاری از بانک تجارت شده است. در همین راستای گسترش تعامل خود با هلدینگ‌های مالی و صنعتی و بنگاه‌های اقتصادی تفاهمنامه‌های متعدد و مهمی را با این مجموعه‌ها در سال گذشته منعقد کرد.

امضای تفاهمنامه همکاری با شرکت‌هایی همچون سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، شرکت مهندسی خدمات صنعتی ایران‌ خودرو (ایسیکو)، گروه صنایع گیتی پسند، شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران، گروه ماموت، گروه صنعتی ایران ترانسفو، صنایع غذایی بیژن، سازمان بورس اوراق بهادار و چندین شرکت دانش بنیان و نوپا تنها گوشه‌ای از عملیات توسعه بازار این بانک در سال 1401 به شمار می‌رود.

بانک تجارت در سال 1401 در چارچوب سیاست‌های ابلاغی بانک مرکزی، تأمین مالی زنجیره تأمین (SCF) را عملیاتی و به‌ عنوان یکی از بانک‌های پیشرو این خدمت نوین را به شرکت‌هایی همچون ایران خودرو و مجتمع فولاد مبارکه ارائه کرد.

بانک تجارت در زمینه ارائه خدمات ارزی و بانکداری بین‌الملل به مشتریان بخش‌های مختلف همواره دارای شهرتی خاص در شبکه بانکی کشور بوده و در آخرین آمار بر اساس اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز طی نه ماهه 1401 بانک تجارت رتبه اول انواع پرداخت‌های ارزی در شبکه بانکی کشور را داشته است. از منظری دیگر تا پایان دی ماه 1401 تسهیلات جاری بانک تجارت معادل 1.655 میلیون دلار بوده و با وجود تمام تنگناهای ناشی از تحریم نسبت به پایان سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است.

بانک تجارت در سال 1401 با نگاه حمایت از قشر پرتلاش و محترم کارگران و کارمندان بسته ارزش کارنو را طراحی و از طریق طرح کارنووام به کارکنان شرکت‌ها و سازمان‌ها تسهیلات خرد اعطا کرد. درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی بانک تجارت در پایان بهمن‌ماه سال گذشته با مبلغ 5 هزار و 65 میلیارد تومان بیشترین درآمدزایی بود که این بانک از خود بر جای گذاشت.

حمایت از جوانان از طریق پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری یکی دیگر از اقداماتی است که بانک تجارت به صورت ویژه در سال 1401 به انجام رسانده است. بر اساس آخرین آمار این بانک تا پایان بهمن‌ ماه سال جاری با 120 هزار و 942 فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج و 85 هزار و 899 فقره تسهیلات فرزندآوری در زمینه ازدواج و جوان‌سازی جمعیت ایران اسلامی فعالیت داشته است. علاوه بر این اعطای 23 هزار و 965 فقره تسهیلات به معرفی شدگان کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کشور جمعاً به مبلغ بیش از 20 هزار و 736 میلیارد ریال از دیگر اقدامات حمایتی بانک تجارت در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی بوده است.

برنامه‌هایی که این بانک بنا دارد تا در سال جدید با قدرت هرچه بیشتر ادامه دهد. اقدامات مدیریتی بانک تجارت از همین روزهای ابتدایی سال 1402 نشان از یک عزم جدی و حمایت‌های تامین مالی با توجه به شعار سال «مهار تورم و رشد تولید» از صنایع و بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی را دارد.

منبع: رصدبورس

نقش‌آفرینی بانک تجارت در جهت مهار تورم و رشد تولید

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه