// کد مطلب: ۱۴۹۲۶۵

وام | وام قرض‌الحسنه | شرایط گرفتن وام | انواع وام

سریع‌ترین وام ممکن را از این بانک بگیرید/وام با نرخ سود نزدیک به صفر درصد

سریع‌ترین وام ممکن را از این بانک بگیرید/وام با نرخ سود نزدیک به صفر درصد
لینک کوتاه کپی شد

میزان پرداخت وام در کشور با نرخ سودها بسیار بالا زیاد شده است. اما برخی بانک‌ها هستند که نرخ سود کمی دارند و بسیار سریع وام را پرداخت می‌کنند.

به گزارش طلانیوز؛ وام یکی از راه‌های دریافت پول برای پیشبرد اهداف زندگی‌ست. گرفتن وام در جامعه امروزی برای قشر متوسط به پایین جامعه ضرورت بالایی دارد. بسیاری وام را برای خرید خانه و یا راه‌اندازی کسب و کار و ... استفاده می‌کنند. اما کدام بانک‌ها وام سریع و با نرخ سود کن پرداخت می‌کنند؟

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی بانک مرکزی وام اعطایی بانک‌ها و موسسات اعتباری تا پایان مرداد امسال، معادل 3895.6هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به اسفند سال گذشته با رشد 10درصدی مواجه شده است.

همچنین، تسهیلات قرض‌الحسنه 9.8درصد از کل تسهیلات اعطایی بانک‌ها و موسسات اعتباری قرض‌الحسنه را تشکیل داده و حجم عمده عملکرد تسهیلاتی بانک‌ها مربوط به مرابحه با 36.2درصد و فروش اقساطی با 15.7درصد است.

از نظر عددی نیز، در پایان مرداد سال جاری 338هزار میلیارد تومان از کل تسهیلات اعطایی بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور قرض‌الحسنه بوده که این میزان نسبت به اسفندماه سال گذشته، 23.9درصد رشد را نشان می‌دهد.

عملکرد بانک‌های تجاری در وام‌دهی
از سوی دیگر، بانک‌های تجاری در کل 822.8هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده‌اند که با رشد 1.9درصدی مواجه شده و سهم وام‌های قرض‌الحسنه از این میزان تسهیلات 99.7هزار میلیارد تومان است که اعطای این وام از سوی بانک‌های تجاری در پایان سال گذشته 14.9درصد افزایش یافته است.

گفتنی است 12.1درصد از وام‌های بانک‌های تجاری را قرض‌الحسنه تشکیل می‌دهد. در بانک‌های تجاری کشور نیز، سهم عمده تسهیلات پرداختی مربوط به تسهیلات مرابحه با 34درصد معادل 279.7هزار میلیارد تومان بوده است.

علاوه بر این، 18.1درصد تسهیلات بانک‌های تجاری به رقم 149هزار میلیارد تومان در پایان مرداد ماه به تسهیلات فروش اقساطی اختصاص داشته که این رقم در اسفند سال قبل 152.9میلیارد تومان بوده است. به‌صورت کلی، سهم عمده تسهیلات پرداختی بانک‌های تجاری در پایان مرداد امسال به مرابحه، فروش اقساطی و قرض‌الحسنه اختصاص یافته است.
بانک‌های تخصصی چقدر وام قرض‌الحسنه دادند؟
همچنین، بررسی عملکرد بانک‌های تخصصی در پرداخت تسهیلات تا پایان مرداد سال جاری نشان‌دهنده این است که تسهیلات اعطایی با 15.2درصد افزایش از رقم 500.6هزار میلیارد تومان به عدد 576.7هزار میلیارد تومان رسیده که سهم تسهیلات قرض‌الحسنه از این میزان تسهیلات اعطایی بانک‌های تخصصی معادل 31.2هزار میلیارد تومان بوده که با افزایش 22.6درصدی در مقایسه با پایان سال قبل مواجه شده است.

گفتنی است که 5.4درصد از وام‌های بانک‌های تخصصی را قرض‌الحسنه تشکیل می‌دهد.

بزرگترین بخش تسهیلات پرداخت شده در بانک‌های تخصصی کشور مربوط به فروش اقساطی می‌شود؛ به‌نحوی که در پایان مرداد سال جاری 34.7درصد کل تسهیلات اعطایی این بانک‌ها به رقم 200.3هزار میلیارد تومان در بخش فروش اقساطی بوده و این رقم در اسفند ماه سال گذشته به میزان 188.1میلیارد تومان بوده است.

بانک‌های تخصصی نیز در بخش مشارکت مدنی تسهیلات قابل توجهی پرداخت کرده‌اند؛ به نحوی که 22درصد کل منابع تسهیلاتی این بانک‌ها در پایان مرداد امسال به میزان 126.8هزار میلیارد تومان در این بخش پرداخت شده است.
عملکرد بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری در وام‌دهی
طبق این گزارش، بررسی تسهیلات اعطایی بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری در پایان مرداد امسال نشان می‌دهد که تسهیلات این بانک با 8.7درصد رشد به رقم 2496 هزار میلیارد تومان رسیده و سهم تسهیلات قرض‌الحسنه از این میزان تسهیلات 10.1 درصد (252 هزار میلیارد تومان) بوده که اعطای این نوع تسهیلات در این نوع بانک‌ها در پایان مرداد امسال 28 درصد رشد داشته است.

همچنین، 41.6 درصد کل اعتبارات ارائه شده به متقاضیان در بخش مرابحه این بانک به رقم 1037.9 هزار میلیارد تومان بوده است.

منبع: ایسنا

سریع‌ترین وام ممکن را از این بانک بگیرید/وام با نرخ سود نزدیک به صفر درصد

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه