// کد مطلب: ۱۵۲۲۰۸

رپرتاژ آگهی/

علت خارج شدن کف از ماشین لباسشویی چیست؟

علت خارج شدن کف از ماشین لباسشویی چیست؟
لینک کوتاه کپی شد

خارج شدن کف از ماشین لباسشویی در حین چرخه شستشو یکی از مشکلات شایعی است که کاربران زیادی از آن شکایت دارند.

اگر پس از چند دقیقه از روشن کردن ماشین لباسشویی متوجه خارج شدن کف از دستگاه خود شدید ابتدا شستشو را متوقف کنید. اگر کف از دستگاه خارج شود، می تواند به هر جایی برسد، از جمله برد کنترل یا موتور و باعث ایجاد اتصالات کوتاه در دستگاه شود. بنابراین باید فرآیند را متوقف کنید، آب را با استفاده از فیلتر تخلیه (در دریچه پایین سمت راست پانل جلویی قرار دارد) تخلیه کنید و سپس لباس ها را بیرون بیاورید . تمام کف موجود را به صورت دستی از درام جمع آوری کنید، درب درام دستگاه را ببندید و حالت آبکشی را روشن کنید تا کف باقی مانده از دستگاه خارج شود. شاید اگر کف زیاد باشد، مجبور باشید حالت آبکشی را چندین بار باید تکرار کنید.
هرگاه که تمام کف از دستگاه خارج شد، باید بفهمید که چه چیزی منجر به خارج شدن کف از ماشین لباسشویی شده است .

دلایل خارج شدن کف از ماشین لباسشویی چیست؟

1. مشکلات پودری شایع ترین علت خروج کف از ماشین لباسشویی است.

در صورتی که از پودر ارزان و بی کیفیتی استفاده کنید احتمالا این اتفاق می افتد.
همچنین ممکن است پودر اشتباهی را انتخاب کرده باشید به عنوان مثال استفاده از پودر شستشوی دستی در ماشین لباسشویی ممکن است باعث خارج شدن کف از ماشین لباسشویی شود. حتما آن را بررسی کنید! استفاده از پودر شستشوی دستی در ماشین های لباسشویی اتوماتیک اکیدا ممنوع است!
در صورتی که در مصرف پودر زیاده روی کرده و مواد شوینده زیادی داخل کشوی مخصوص مواد شوینده دستگاه بریزید نیز این اتفاق می افتد. برای جلوگیری از این امر، همیشه دستورالعمل پودر را بخوانید (محصولات مختلف ممکن است غلظت های متفاوتی داشته باشند)، و همچنین از یک پیمانه اندازه گیری استفاده کنید. به یاد داشته باشید: حتی اگر لباس های شسته شده بسیار کثیف هستند - نیازی به ریختن پودر بیشتر نیست! زیرا تمام ماشین های لباسشویی با کثیف ترین کارها نیز توسط مقدار معمول مواد شوینده مقابله می کند.

2. شستن لباس های «کرکی» و متخلخل همیشه به پودر کمتری نیاز دارد.

توری، پرده های توری، لباس های کودکان و بزرگسالان، کت های پشمی - همه آنها به دلیل ساختار خود، قوام کف را زیاد می کنند. پس یا طبق دستور از محصولات تخصصی استفاده کنید یا مقدار پودر معمولی را به نصف کاهش دهید.

3. آب سبک و بدون املاح

اگر شما به محل زندگی جدیدی نقل مکان کرده اید یا به سادگی یک فیلتر نرم کننده روی آب قرار داده اید در این صورت ممکن است باعث خارج شدن کف از ماشین لباسشویی شود. به یاد داشته باشید ، هر چه آب سخت تر باشد، کف کمتری دارد. برعکس، آب نرم به مواد شوینده کمتری نیاز دارد. اگر آب منطقه شما نرم است، فقط مقدار پودر را یک سوم کاهش دهید.

خرابی های شایعی که منجر به خارج شدن کف از ماشین لباسشویی می شوند ، کدامند؟

1 . نشتی داشتن درزگیر لاستیکی

درزگیر لاستیکی دور درب درام ماشین لباسشویی مسئول سفتی دریچه است. نشتی یافتن آب و کف از این درزگیر می تواند هم به دلیل کیفیت پایین خود لاستیک و هم به دلیل عملکرد بی دقت اتفاق بیفتد. خیلی اوقات، اجسام کوچکی در حین شستشو به داخل چین های این درزگیر لاستیکی گیر می کنند، آب در این ناحیه گیر افتاده و راکد باقی می ماند . در این صورت کف هنگام گیرکردن اجسام و پاره شدن لاستیک بیرون می ریزد. در نتیجه کف از دستگاه خارج شده و آب نشت می کند. بسته به محل پارگی، کف و آب می تواند از دریچه (اگر قسمت بیرونی درزگیر نشتی داشته باشد) یا از زیر دستگاه (اگر داخل آن آسیب دیده باشد) عبور کند.
در برخی موارد، این لاستیک قابل تعمیر است و نوعی پچ روی شکاف قرار می گیرد. با این حال، اغلب لازم است این لاستیک به طور کامل تعویض شود

2 . مشکلات لوله تخلیه ماشین لباسشویی

گاهی اوقات ممکن است آسیب دیدن لوله تخلیه یا شل شدن شلنگ تخلیه باعث خارج شدن کف از ماشین لباسشویی شود.
در نتیجه یک گودی آب و کف در زیر یا اطراف دستگاه بوجود می آید . برای رفع مشکل لازم است کل سیستم تخلیه ماشین لباسشویی اعم از فیلتر تخلیه، پمپ، لوله، شلنگ تخلیه، محل اتصال شیلنگ به فاضلاب بررسی شود و دقیقا مشخص شود که آب و کف از کجا جریان می یابد. سپس قطعات شل را سفت کنید یا در صورت آسیب دیدگی آنها را با قطعات جدید جایگزین کنید. به عنوان مثال، اگر گیره لوله تخلیه شل است، باید آن را سفت کنید و اگر شلنگ تخلیه نشتی داشت، باید آن را با گیره جدید تعویض کنید.
همانطور که مشاهده می کنید، دلایلی که باعث خارج شدن کف از ماشین لباسشویی می شوند چندان وحشتناک و گران نیست. با این حال ممکن است کف حاوی آب تقریباً روی هر قسمت و قطعه داخل ماشین لباسشویی قرار بگیرد و باعث اتصال کوتاه شود. اگر معلوم شود که مشکل بدلیل خرابی برد کنترل یا موتور است، تعمیر هزینه قابل توجهی خواهد داشت بنابراین خرید یک دستگاه جدید به صرفه تر است.
چنانچه با اقدامات اولیه نتوانستید مشکل را رفع کنید لازم ااست از تعمیرکار مجاز کمک بگیرید .
برای درخواست تعمیر از تعمیرگاه ماشین لباسشویی در کرج ، با ماهان سرویس تماس بگیرید . ماهان سرویس با اعزام تکنسین های باتجربه در تمام نقاط کرج و اطراف اقدام به تعمیر دستگاه در منزل می کند.
تعمیر ماشین لباسشویی در فردیس نیز از خدمات ماهان سرویس است. 09353001695

علت خارج شدن کف از ماشین لباسشویی چیست؟

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه