// کد مطلب: ۱۵۳۷۹۱

سرمایه گذاری

افزوده شدن ۷۳ سرمایه گذار  جدید در پیام/ برنامه ریزی برای تولید یک میلیون گوشی همراه

افزوده شدن ۷۳ سرمایه گذار  جدید در پیام/ برنامه ریزی برای تولید یک میلیون گوشی همراه
لینک کوتاه کپی شد

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به استقرار ۳۰۰ شرکت و واحد تولیدی در این منطقه گفت: امسال ۷۳ سرمایه گذار جدید به مجموعه پیام افزود خواهد شد که  پیش بینی می شود ۷۵ درصد از این واحدها در حوزه فناوری های نوین باشند.

به گزارش طلانیوز : مهندس اکبر قنبرپور عصر چهارشنبه در نشست خبری در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس 2023 با اشاره به اینکه هم اکنون 70 درصد از واحدهای تولیدی فعال در این منطقه در حوزه فناوری های نوین، ارتباطات و الکترونیک هستند، تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته با هدف تبدیل شدن پیام‌ به قطب اقتصاد دیجیتال، برنامه هایی از جمله راه اندازی واحدهایی برای تولید گوشی تلفن همراه در این منطقه انجام شده که با اقدامات صورت‌گرفته در سالی که گذشت 500 هزار دستگاه تولید شد.
وی اضافه کرد:
امسال نیز یک میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه توسط مجموعه های مستقر در پیام تولید که یک سوم این دستگاه ها هوشمند خواهند بود.
قنبرپور بومی سازی تجهیزات شبکه و توسعه آنها را از دیگر برنامه ها در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام عنوان کرد و گفت: در همین رابطه 17 مورد محصول توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شناسایی شده که هدفگذاری ما این است که این محصولات در پیام پس از بومی سازی به مرحله تولید برسند.
قنبرپورفعال کردن سه هزار رک در پیام را از دیگر برنامه ها، عنوان کرد و افزود: از این میزان تا کنون 10 درصد محقق شده است .
وی در ادامه با اشاره به برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس خاطر نشان کرد: یکی از اهداف منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام برای حضور در این نمایشگاه، شناسایی و جذب سرمایه گذاران‌در بخش های مختلف برای استقرار و سرمایه گذاری در این منطقه است.

افزوده شدن ۷۳ سرمایه گذار جدید در پیام/ برنامه ریزی برای تولید یک میلیون گوشی همراه

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه