// کد مطلب: ۱۵۳۹۸۷

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست با جوانان گام دوم انقلاب اسلامی، تاکید کرد:

فضاسازی رسانه‌ای از سرعت مبارزه با فساد در شرکت های صندوق بازنشستگی کشوری کم نمی‌کند

فضاسازی رسانه‌ای از سرعت مبارزه با فساد در شرکت های صندوق بازنشستگی کشوری کم نمی‌کند
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: فضاسازی رسانه‌ای از سرعت مبارزه با فساد در شرکت های صندوق بازنشستگی کشوری کم نمی‌کندو ما برای مبارزه با فساد راهی جز تمرکز بر مسیر و عدم توجه به حواشی نداریم.

«نعمت الله ترکی»، در حاشیه جلسه جوانان گام دوم انقلاب اسلامی، با محوریت عملیاتی کردن بیانیه گام دوم و اهداف دولت مردمی در صندوق بازنشستگی کشوری گفت: این صندوق به واسطه تعداد بالای شرکت‌ها، همواره مورد توجه برخی افراد بوده و برخی افراد این شرکتها را حیاط خلوت خود می دانستند.

ترکی با تاکید بر اینکه عزم دولت مردمی و مقام عالی وزارت، مبارزه جدی با سوء جریانات حاکم در این شرکتها بوده و هست، اظهارداشت: ما بر روی اموال بازنشستگان حساسیم و به عنوان خادم آنها، اجازه دست اندازی نداده ایم و نمی دهیم.


وی افزود: در ادوار مختلف افراد بسیار زیادی بر سر سفره این شرکت ها بوده اند که در دولت انقلابی مبارزه با آنها به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

ترکی با اشاره به اینکه «بارها اعلام کردیم که در مبارزه با فساد با احدی تعارف نداریم» گفت: از روزی که برخی افراد شاهد این عزم و اراده شدند، شروع به فضاسازی و تخریب مدیران صندوق بازنشستگی کشوری کردند؛ اما اطلاع ندارند که این فضاسازی ها سرعت ما را نمی کاهد.

او تصریح کرد: کاملا مشخص است که جریاناتی با پول پاشی رسانه ای درصدد پرت کردن حواس مدیران صندوق بازنشستگی کشوری هستند؛ اما برای مبارزه با فساد راهی جز تمرکز بر مسیر و عدم توجه به حواشی نداریم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری مطرح کرد: آن دسته افرادی که تصور می کنند با هزینه های هنگفت می توانند مسیر فساد ستیزی صندوق و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را کُند کنند، اشتباه می کنند.

وی افزود: برخی آن چنان از این شرکتها منتفع بوده اند که تا خبری به آنها می رسد که صندوق قصد تغییرشان را دارد، با پول پاشی فراوان در رسانه های زرد و غیر رسمی سعی در اخلال در نظام فکری مدیران صندوق به ویژه مدیران مرتبط با حوزه فسادستیزی دارند. تاکید می کنم که اینگونه اقدامات سرعت ما در فسادستیزی را کند نخواهد کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای مثال یک کانال تلگرامی که مخاطب قابل توجهی داشته، بارها و بارها اصرار داشته که فردی به عنوان مدیرعامل یکی از هلدینگ های صندوق منصوب شود و مطرح کرده که در صورتی که این اقدام نشود، هر روز علیه صندوق و مدیران خبر منتشر می کنیم. ما هم به او اعلام کردیم که تسلیم این فشارها نخواهیم شد. یکی از علل هایی که در ادوار مدیریتی گذشته شاهد برخی مسائل در شرکتها بوده ایم، انتصاب برخی افراد بر اساس همین فشارها بوده است.

وی مطرح کرد: تا می خواهیم فرد مسئله داری را از یک شرکت عزل نماییم و یا به پرونده او ورود می کنیم، با تمام توان مبالغی را خرج می کنند و پروژه رسانه ای برای خبرسازی علیه مدیران صندوق سفارش می دهند.

ترکی گفت: از روز ابتدایی حضور در صندوق، رویکرد جدید فساد ستیزی و مبارزه با کج روی در دستور کار قرار گرفت. همانطور که حضرت آقا فرمودند فساد اژدهای هفت سر است. پس باید با قدرت و تمرکز این مسیر را ادامه داد و نباید در این مسیر با احدی تعارف داشت.

ترکی با تاکید بر اینکه «در یک ماه اخیر شش ابلاغ مهم انجام دادیم» گفت: ممنوعیت استفاده از خودرو خارجی برای مدیران و الزام فروش آن، جایگزینی جوانان مومن انقلابی به جای بازنشستگان، ممنوعیت استفاده از پرواز کلاس تجاری و هتل لوکس، ممنوعیت پرداخت پاداش، ممنوعیت خرید و اهدای کارت هدیه، ممنوعیت تشریفات در دفتر مدیران،ایجاد سامانه فسادیاب و نظارت مردمی، انتقال دفاتر از تهران به سایر شهرها و… بخشی از این ابلاغ ها بود.

وی ادامه داد: در همین راستا طبیعی است که جریانی محدود که شرکتها را حیاط خلوت خود می دانستند با دیدن این ممنوعیت ها و جمع شدن حیاط خلوتها، ناراحت شوند. اقداماتی شده که بعضا در ادوار مختلف نشده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین مطرح کرد: هدف ما رضایت بازنشستگان و سلامت سازی سیستم است که الحمدالله اقدامات بسیار خوبی در طول این چندماه شکل گرفته است و با کمک همه دغدغه مندان روزبه روز تقویت خواهد شد.

وی اظهارداشت: با اقداماتی که در ماه های گذشته صورت گرفته، اوضاع رو به رشدی در غالب حوزه ها بویژه شرکت ها در صندوق بازنشستگی کشوری شاهد بوده ایم.

ترکی در پایان گفت: طرح های توسعه‌ای به صورت ویژه مدنظر است که غالب آن اجرایی شده و سهم بالایی در ایجاد درآمد پایدار و کسب سود مطلوب برای خدمت بیشتر به بازنشستگان ایجاد خواهد کرد.

فضاسازی رسانه‌ای از سرعت مبارزه با فساد در شرکت های صندوق بازنشستگی کشوری کم نمی‌کند

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه