// کد مطلب: ۱۵۶۰۷۴

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران:

طرح‌های توسعه‌ای در فولاد قاینات دنبال می‌شود

طرح‌های توسعه‌ای در فولاد قاینات دنبال می‌شود
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: چند طرح توسعه‌ای مهم در کارخانه فولاد قاینات دنبال می‌شود و امیدواریم به تعهدات خود طبق زمان‌بندی در این طرح مهم اقتصادی برسیم.

محمد آقاجانلو عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از کارخانه فولاد قاینات که با همراهی استاندار خراسان جنوبی انجام شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: میدان و جاده دسترسی دوم را جزو اولویت‌های خودمان قرار دادیم و هفته دولت امسال عملیات اجرایی را شروع خواهیم کرد.

وی افزود: این قول را می‌دهیم که با کمک استاندار و نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس این اقدامات را اجرایی کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: اگر موفقیتی در این مجموعه دیده می‌شود، حاصل همراهی همه مسئولان در استان است.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: استاندار خراسان جنوبی تاکید مستمر دارد که باید منافع اصلی طرح‌های اقتصادی به مردم منطقه برسد.

سلمان اسحاقی افزود: قبل از این دغدغه‌ای مردم استان داشتند که گردش مالی شرکت‌های مستقر در استان باید در استان هزینه شود و مردم ذینفع آن باشند.

وی با اشاره به اینکه این اقدام با پیگیری استاندار از کارخانه فولاد قاینات آغاز شد، عنوان کرد: مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران قول داد تا پایان شهریور به صورت پلکانی گردش مالی شرکت‌ها در منطقه انجام شود.

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: به عنوان نمونه یکی از شرکت‌های بزرگی که زیر مجموعه شرکت ملی فولاد است و در حال حاضر در منطقه کار می‌کند تا پایان شهریور در شهرستان مستقر خواهد شد تا از منافع گردش مالی آن در راستای توسعه منطقه بهره‌مند شویم.

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران امروز به همراه استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی و شماری از مسئولان با هدف اطلاع از وضعیت فعالیت کارخانه فولاد قاینات و میزان تولید آهن اسفنجی، از این مجموعه بازدید کرد.

بررسی راهکارهای تسریع در روند اجرای فازهای توسعه‌ای و رفع موانع از مسیر اجرای واحد تولید شمش و فولادسازی از دیگر اهداف این بازدید بود.

فاز اول مجتمع فولاد قاینات (واحد تولید آهن اسفنجی) همزمان با سفر دوم رئیس جمهور به خراسان جنوبی افتتاح شد و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، فاز دوم (واحد تولید شمش) نیز در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

همچنین عملیات اجرایی واحد فرآوری آهک هیدراته با بیش از چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در جوار مجتمع فولاد قاینات تا چند ماه آینده آغاز می‌شود و به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی فاز سوم (خط نورد فولاد) و به عبارتی تکمیل زنجیره تولید فولاد با اعتبار پیش‌بینی شده بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال خواهیم بود.

برای تامین آب مورد نیاز کارخانه فولاد نیز قراردادی بین ۲ شرکت فولاد و آب و فاضلاب منعقد شده تا نیاز آبی مجتمع فولاد قاینات از محل پساب فاضلاب شهر قاین، تامین شود.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و شهر قاین مرکز شهرستان قاینات در ۱۱۰ کیلومتری شمال بیرجند است.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه