// کد مطلب: ۱۶۶۸۲۱

قالیباف

آغاز به‌کار «ستاد کمیته بازرگانی و زیربنایی» قالیباف با حضور علی نیکزاد

آغاز به‌کار «ستاد کمیته  بازرگانی و زیربنایی» قالیباف با حضور علی نیکزاد
لینک کوتاه کپی شد

اگر با تغییر دولت سرمایه اجتماعی افزایش نیابد دچار خسران شده ایم

 

به گزارش خبرنگار طلانیوز : ستاد کمیته بازرگانی و امور زیربنایی محمدباقر قالیباف کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز(سه‌شنبه) با حضور فعالین اقتصادی و تجاری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و صاحب‌نظران حوزه بازرگانی و عمرانی آغاز به کار کرد.

اگر با تغییر دولت سرمایه اجتماعی افزایش نیابد دچار خسران شده ایم

در این  آیین افتتاحیه علی نیکزاد رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف با بیان اینکه ما یک رئیس جمهور بر مبنای اخلاق اسلامی داشتیم که تلاش و مجاهدت می کرد و تابع ولایت بود و هم و غمّش اسلام و دین و کشور بود، گفت: تصمیمات دولت سیزدهم به دلیل ضایعه ای که رخ داد فرصت ظهور و بروز نیافت.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران سیاست ثابتی بر مبنای عزت، حکمت و مصلحت دارد و شهید رئیسی بنا را گذاشته بود بر اینکه  با کشورهای همسایه که بالغ بر 650میلیون نفر جمعیت را شامل می شود، روابط فیمابین را پیش ببرند، تصریح کرد: شهید رئیسی در عین روابط با همسایگان تلاش کردند که عضو شانگهای، بریکس و دی8 بشوند.

نیکزاد با اشاره به اینکه در عرصه سیاست خارجی تلاش شهید رئیسی توام با عزت و افتخار بود و در سازمان ملل عکس شهید سلیمانی را بالا بردند و اهانت به قرآن را محکوم کردند، اظهار داشت: در عرصه داخلی نیز بر مبنای اخلاق سیاسی، تلاش مضاعفی داشتند تا بتوانیم مشکلات معیشت،مسکن، ازدواج، نقدینگی، تورم، صادرات و واردات، مدیریت ارز و سایر مباحث که منجر به زندگی توام با عزت برای مردم می شود را به بهترین شکل ممکن رفع کنیم.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف با بیان اینکه وجود رهبری و جایگاه ولایت فقیه در قانون اساسی در چنین بزنگاه‌هایی خود را نمایان می کند، بیان داشت: به یکباره رئیس جمهورمان را از دست دادیم ولی در عین حال که همه متاثر از این حادثه بودند، بنا به فرمایشات رهبر انقلاب امورات کشور پیش رفت.

وی با تاکید بر اینکه بین خود و خدای خود باید دنبال کسانی باشیم که دو ویژگی داشته باشند، اظهار داشت: اولین ویژگی این که ما دنبال کسی هستیم که متعهد، پاک، مجاهد، آگاه، فعال باشد و شب و روز نشناسد و برای کشور تلاش کند و حکمرانی براساس اخلاق اسلامی را ساری و جاری کند.

نیکزاد افزود: این 6نامزد که توسط شورای نگهبان تایید شده اند همه ویژگی‌هایی چون تعهد، خدمتگزاری و مدیر و مدبر بودن را دارند ولی در کنار آن باید فرد انتخاب شده کشور را بشناسد و کار اجرایی و بین المللی و سیاست داخلی و خارجی را انجام داده باشد و به ساختار دولت و تصمیم گیری های آن آشنا باشد.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف بیان داشت: در این ستاد  دغدغه تداوم راه شهید رئیسی را داریم و در کنار آن روی این مسئله حساسیم که سرمایه اجتماعی کشور افزوده شود، چون اگر با تغییر دولت ها و مجلس ها سرمایه اجتماعی کشور افزایش نیابد خسران کرده‌ایم.

نیکزاد با تقدیر از رحیم زارع رئیس ستاد بازرگانی قالیباف، محمدرضا رضایی کوچی رئیس ستاد امور زیربنایی  و همچنین احمد دنیامالی نماینده مجلس شورای اسلامی به دلیل ایجاد این ستاد انتخاباتی بیان داشت: از اینکه در صنف بازرگانی و امور زیربنایی کاری انجام می شود و علاقه مند به پیشرفت کشور با حضور آقای قالیباف هستید، از شما نهایت تشکر را داریم.

زارع: جامعه را نمی شود با آزمون و خطا مدیریت کرد

رحیم زارع رئیس ستاد کمیته بازرگانی محمدباقر قالیباف در این نشست با تاکید بر اینکه جامعه را نمی شود با آزمون و خطا مدیریت کرد، اظهار داشت: ما نمی توانیم دست روی دست بگذاریم و ناامیدانه درباره تحریم و محدودیت ها صحبت کنیم و باید امید و اعتماد در جامعه ایجاد کنیم.

وی  با بیان اینکه نزدیک 100میلیارد دلار ذخایر ارزی خارجی داریم که 5میلیارد دلارش را برای ارز واردات خودرو بگذارد و به همان میزان حقوق ورودی و بازرگانی در نظر بگیریم در مجموع 10میلیارد دلار می شود و در بودجه نرخ ETSدو درصد شده و نزدیک 50هزار میلیارد تومان منابع در دست دولت قرار می گیرد و قاچاق ارز کاهش می یابد و رقابتی در حوزه خودرو با تولیدکننده های داخلی شکل می گیرد و 50هزار میلیارد وارد حوزه تولید می شود.

زارع ادامه داد:  بین 192کشور در حوزه تجارت رتبه 132 را داریم که رتبه خوبی نیست و بازرگانی را باید سمت بازرگانی نوین ببریم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تا 4برابر وضعیت فعلی امکان رشد در حوزه تجارت داریم گفت: باید سیاست های تجاری کشور با سایر سیاست ها همسو شود و از حالت جزیره ای خارج شود.

وی افزود:به نظر ما آقای قالیباف با همه تجارب و آشنایی که به حوزه های مختلف کشور دارد، فردی آشنا به مسائل کشور است. همچنین قالیباف می تواند اجماعی فراجناحی ایجاد کند و برنامه هایی که برای قالیباف در حوزه های خودرو تهیه کرده ایم امکان اجرایی شدن دارد.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه