// کد مطلب: ۱۶۷۰۴۱

خرید گندم از گندمکاران

این خبر را گندمکاران از دست ندهند

این خبر را گندمکاران از دست ندهند
لینک کوتاه کپی شد

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: براساس آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از ۵ میلیون و ۱۰۰ هزارتن گندم از کشاورزان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش طلانیوز: عطااله هاشمی گفت: بنابر آمار از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از ۵ میلیون و ۱۰۰ هزارتن گندم با ارزش ۹۰ همت از کشاورزان خریداری شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد رشد داشته است.

او از پرداخت ۴۳ درصد مطالبات گندمکاران خبر داد و گفت: بنابر وعده های مسئولان قرار بود این هفته بخش اعظم مطالبات گندمکاران پرداخت شود، درحالیکه تنها حدود ۱۰ همت به حسابشان واریز شد که براین اساس مجموع پرداخت مطالبات به ۴۰ همت رسیده است.

هاشمی ادامه داد: بنابر پیگیری های صورت گرفته قرار است که ۳۰ همت دیگر از مطالبات کشاورزان تا پایان هفته پرداخت شود.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه استان خوزستان با یک میلیون و ۶۵۰ هزارتن در صدر خرید تضمینی گندم قرار دارد، افزود: استان گلستان، ایلام و فارس در رده های بعدی خرید تضمینی گندم قرار دارند.

او گفت: برآوردها حاکی از آن است که خرید تضمینی گندم به بالای ۱۴ تا ۱۴.۵ میلیون تن برسد، اما نحوه خرید به میزان پرداخت مطالبات بستگی دارد که در صورت تسریع در پرداخت مطالبات میزان خرید به بالای ۱۲ میلیون تن می رسد که در این صورت نیازی به واردات گندم نداریم.

 

 

/منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه