// کد مطلب: ۱۵۳۶۲۳

بانک توسعه صادرات

پیشرفت ۹۵ درصدی طرح پتروشیمی گچساران با مشارکت اگزیم بانک ایران

پیشرفت ۹۵ درصدی طرح پتروشیمی گچساران با مشارکت اگزیم بانک ایران
لینک کوتاه کپی شد

معاون اداره کل امور نظارت بر تسهیلات و پیگیری مطالبات بانک توسعه صادرات ایران از پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی طرح پتروشیمی گچساران خبرداد و گفت: این بانک بالغ بر ۲۲۰ میلیون یورو تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی به این طرح تخصیص داده است.

علی انوری افزود: پس از تکمیل پتروشیمی گچساران بالغ بر یک میلیون تن اتیلن در سال تولید خواهد شد که این تولیدات خوراک مجتمع های زیرمجموعه پتروشیمی باختر(واقع در مسیرخط لوله سراسری اتیلن غرب) و پتروشیمی منطقه دنا شامل پتروشیمی های چهارگانه ممسنی، بروجن، کازرون را تامین خواهد کرد.

وی اظهار داشت: بانک توسعه صادرات ایران عاملیت تسهیلات 220 میلیون یورویی برای ساخت پتروشیمی گچساران را در سال 95 بر عهده گرفت و به نظر می رسد تا بهره برداری کامل از این طرح فاصله زیادی نداشته باشیم.

به گفته معاون اداره کل نظارت بر تسهیلات بانک توسعه صادرات ایران، اشتغال زایی مستقیم این طرح پس از بهره برداری 500 نفر و به صورت غیر مستقیم در واحدهای پایین دستی به بالغ بر چند هزار نفر خواهد بود.

انوری پیش بینی کرد که با بهره برداری کامل از این طرح و تحقق تولید یک میلیون تن اتیلن در سال، با توجه به متوسط قیمت جهانی، شاهد ارزآوری 800 میلیون دلاری در سال برای کشور باشیم.

یادآورمی شود، اتیلین در تولید انواع پلی اتیلین ها کاربرد دارد ضمن اینکه این ماده در 70 درصد محصولات پلیمری اعم از محصولاتی مانند ظروف پلاستیکی، لوازم الکترونیکی، صوتی و تصویری، قطعات خودرو، بسته بندی مواد غذایی و مصالح ساختمانی استفاده می شود.

روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران

پیشرفت ۹۵ درصدی طرح پتروشیمی گچساران با مشارکت اگزیم بانک ایران

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه