// کد مطلب: ۱۵۳۹۱۴

بانک آینده/

گزارشگری توسعه محور بانک آینده

گزارشگری توسعه محور بانک آینده
لینک کوتاه کپی شد

سهام بانک آینده با نماد معاملاتی"وآیند"، به لحاظ ارزش ذاتی قابل توجه دارایی‌های آن و هم‌زمانی مسائل مربوط به قرارداد موسوم به قرارداد بهره‌برداری ایران مال، حواشی و ابهاماتی را در خصوص سهم بهره‌بردار از ارزش افزوده مال مذکور، متوجه خود نمود. به طوری‌که، منجر به اظهار نظر مردود حسابرس مستقل، نسبت به صورت سود و زیان و تغییرات در حقوق مالکانه سال‌های 1399و1400 شرکت توسعه بین‌الملل ایران‌مال گردید.

به گزارش طلانیوز: تمامی حواشی نگران کننده مذکور، صرفاً، ناشی از عدم شفافیت آثار قرارداد یادشده بود؛ که حتی موجبات بزرگنمایی منفی آثار آن را فراهم نمود. در حالی‌که، مدیریت بانک آینده با قراردادی مواجه شد که در سال1397 و زمان عدم مالکیت بانک بر سهام شرکت توسعه بین‌الملل ایران‌مال، منعقد شده بود. از طرفی با توجه به تکالیف و عزم بانک آینده برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها، پیگیری مجدانه و مستمر مدیریت بانک، به ویژه، در پایان سال1401 و ابتدای سال1402، معطوف به شفاف‌سازی و حل و فصل چالش فوق گردید؛ و گره آن با ارجاع فرآیند آخرین ارزشگذاری پروژه ایران مال و تعیین سهم ارزش‌افزوده آن به هیأت منتخب کارشناسان رسمی دادگستری باز و غول اغراق‌آمیز قرارداد بهره‌برداری ایران‌مال، تبدیل به یک افشای روشن و اطمینان‌بخش، در روز 27 اردیبهشت سال جاری، در سامانه اطلاع‌رسانی کدال گردید. با این وصف، می‌توان، اولین اثر افشای مذکور را تغییر مثبت بند مردود ذکر شده حسابرس مستقل شرکت توسعه بین‌الملل ایران‌مال و بالطبع، بهبود وضعیت گزارش حسابرسی صورت‌های مالی بانک و متعاقب آن، با افزایش قابل توجه اطمینان‌بخشی ناشر به سهامداران، افزایش ارزش‌گذاری سهام بانک دانست. به نوعی، مدیران بانک آینده، رویه‌ای تعامل‌گونه را در قالب زبان گزارشگری توسعه محور، با تمامی ذی‌نفعان بانک، به ویژه، سهامداران در پیش گرفته‌اند؛ که آثار مثبت بی‌بدیلی را در ساز و کار سهامداری بانک آینده بر جای می‌گذارد. حال، مدیران این بانک خصوصی کشور، در تکاپوی تعیین تکلیف پروژه عمرانی ارزنده ایران مال هستند.
مجموعه ملی ارزنده‌ای که در ابعادی مختلفی چون فرهنگ، هنر، ورزش، گردشگری و ...، در شأن و منزلت مردم عزیز ایران توسعه یافته و بستر جذب گردشگران خارجی را جهت ارزآوری روزافزون فراهم نموده است. به طوری‌که، همچنان هم، مهم‌ترین مرکز چندمنظوره ایران‌ و یکی از مهم‌ترین سازه‌های عظیم منطقه و جهان است. به نظر می‌آید با سرعت گرفتن روند تجهیز و بهره‌برداری از قسمت‌های مختلف آن، در آینده، نه تنها قلب تجارت منطقه، بلکه مرکز اصلی تحولات ورزشی، فرهنگی و هنری کشور خواهد بود.
به اعتقاد مدیران این مجموعه ارزنده، مخاطب ایران‌مال در درجه اول، خانواده ایرانی است که می‌تواند با گستره وسیعی از اهداف، ایران‌مال را به عنوان مقصد خود انتخاب کند. در مأموریت های کلان اقتصاد ملی، مشارکت هدفمند بانک‌ها در محورهای توسعه اقتصاد کشور، به‌طور فزاینده‌ای، رشد اقتصاد ملی را به ارمغان می‌آورد که بانک آینده در حوزه رونق گردشگری، تجاری، زیارتی و سیاحتی، نقش حائز اهمیتی را ایفا نمود. به طوری‌که، با وجود نشر شایعات و فضاسازی منفی در این خصوص، حتی منتقدان نیز بر فاخر بودن پروژه‌های عمرانی شرکت‌های تابعه این بانک خصوص بزرگ کشور اذعان نموده‌اند؛ که در این خصوص، بالندگی جاذبه‌های گردشگری میهن عزیرمان، در مقابل مال‌های مشهور دنیا، در عرصه تقابل اقتصادی، از دید مدیران بانک آینده، نه به سود ذی‌نفعان بانک؛ که حتی یک وظیفه ملی میهنی می‌باشد.

ترکیب گزارشگری توسعه‌محور و دارایی‌های ارزنده بانک آینده، آتیه روشنی را به یاری خداوند متعال، به ارمغان خواهد آورد.

گزارشگری توسعه محور بانک آینده

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه