// کد مطلب: ۱۵۵۰۰۴

بانک توسعه صادرات

برنامه ریزی جذب ۹۵ هزار میلیارد ریال منابع از محل انتشار اوراق مالی مبتنی بر بدهی

برنامه ریزی جذب ۹۵ هزار میلیارد ریال منابع از محل انتشار اوراق مالی مبتنی بر بدهی
لینک کوتاه کپی شد

رئیس اداره کل مجامع و شرکت های تابعه بانک توسعه صادرات ایران گفت این بانک با همکاری شرکت تامین سرمایه تمدن برانامه ریزی برای جذب بالغ بر ۹۵ هزار میلیارد ریال منابع از طریق انتشار «اوراق تامین مالی مبتنی بر بدهی» را در دستور کار قرار داده است.

مینا طبیبی در خصوص فرایند جذب منابع مالی از طریق شرکت های تابعه بانک، اظهار داشت: فرایند انتشار اوراق تامین مالی مبتنی بر بدهی برای حداقل چهل مشتری بانک برنامه ریزی شده است.

وی یادآور شد، اداره کل مجامع و شرکت های تابعه هماهنگی های لازم بین شرکت های تابعه و بانک را برای انتشار اوراق تامین مالی مبتنی بر بدهی انجام داده است.

طبیبی افزود: شرکت سبحان دارو به عنوان اولین مشتری، مصوبه رکن اعتباری مرکز و ابلاغیه هیات مدیره بانک را اخذ کرده است. به این ترتیب مراتب انتشار اوراق مذکور با پیگیری های این اداره کل، توسط شرکت تامین سرمایه تمدن در دست اقدام است.

رئیس اداره کل مجامع و شرکت های تابعه گفت: تامین مالی مبتنی بر بدهی زمانی اتفاق می‌افتد که شرکت، منابع مالی مورد نیاز خود را برای تامین مخارج طرح‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه در گردش، با فروش ابزارهای بدهی به افراد و یا سرمایه‌گذاران نهادی جذب کند. بانک توسعه صادرات ایران به عنوان اعتباردهنده در این فرایند مشارکت داشته است. اگزیم نیوز

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه