// کد مطلب: ۱۵۵۶۷۳

دیما

رونمایی از تارنمای جدید درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک

رونمایی از تارنمای جدید درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک
لینک کوتاه کپی شد

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از تارنمای جدید درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک (دیما) رونمایی کرد.

معاونت فناوری و توسعه نوآوری سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: ایجاد سرویس های متنوع در کنار تسهیل دسترسی به وب سایت برای جامعه سهامداری از جمله ویژگی‌های اصلی تارنمای جدید درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک (دیما) است.

گفتنی است: راهنمای ورود به مجمع الکترونیک سهامداران، سوالات متداول، اطلاعیه‌ها و ویدئوها، تاریخچه مجامع برگزار شده، مجامع الکترونیک پیش ‌رو و... از جمله ویژگی های تارنمای تارنمای جدید درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک (دیما) است.

سرویس احراز نشانی شرکت ملی پست چیست؟

لازم به ذکر است: با برگزاری 95 مجمع الکترونیک با سامانه دیما در سال جاری، رکورد سال 1401 در 4 ماه ابتدایی امسال شکسته شد به طوری که در 4 ماه ابتدایی سال 1402 ناشران بازار سرمایه 95 مجمع صاحبان سهام خود را از طریق درگاه یکپارچه مجمع الکترونیک «دیما» برگزار کرده اند و این در حالی است که در کل 12 ماه سال گذشته 78 مجمع الکترونیک برگزار شده بود.

درگاه یکپارچه مجمع الکترونیک در یک نگاه

درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک «دیما»، جهت سهولت دسترسی کلیه سهامداران به مجامع عمومی شرکت‌های بورسی و ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به صورت الکترونیک مهیا شده و این سامانه با بهره گیری از فناوری های نوین، بدون محدودیت های جغرافیایی، امکان برگزاری در بستری امن را برای سهامداران فراهم کرده است.

  مزایای سامانه «دیما»

گفتنی است بهره گیری از بستر سجام جهت احراز هویت سهامداران، شفافیت بالا به واسطه رأی گیری الکترونیکی، امکان حضور نهادهای نظارتی در مجامع به روش الکترونیکی، حضور همزمان سهامداران در چند مجمع، امکان پرسش و پاسخ میان سهامداران و هیات رئیسه مجمع و وجود تالار گفت و گو جهت تعاملات بین سهامداران از مزایای سامانه دیما به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است: سهامداران برای حضور در مجمع الکترونیک باید در سامانه سجام ثبت نام کنند تا دسترسی آن ها برای ورود به جلسه مجمع فعال شود.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه