// کد مطلب: ۱۵۵۷۰۱

بانک پاسارگاد/

بانک پاسارگاد بهترین بانک سال 2023خاورمیانه در معیارهای‌ بازده سرمایه (ROC) و بازده دارایی (ROA)

بانک پاسارگاد بهترین بانک سال 2023خاورمیانه در معیارهای‌ بازده سرمایه (ROC) و بازده دارایی (ROA)
لینک کوتاه کپی شد

بانک پاسارگاد به‌عنوان تنها بانک ایرانی حاضر در فهرست 1000بانک برتر جهان سال 2023 از طرف نشریه بنکر، رتبه اول خاورمیانه و دوم جهان در معیار بازده سرمایه (ROC) و رتبه اول خاورمیانه و 15 جهان در معیار بازده دارایی (ROA) را به خود اختصاص داد.

به گزارش طلانیوز و به نقل از روابط‌عمومی بانک پاسارگاد، بر اساس آخرین رتبه‌بندی مؤسسه بنکر که در ماه جولای 2023 منتشر گردید، بانک پاسارگاد به‌عنوان تنها بانک ایرانی حاضر در این رتبه‌بندی موفقیت‌های خیره‌کننده‌ای کسب نموده است.

در این راستا بانک پاسارگاد بر اساس معیار نرخ بازده سرمایه (ROC) با کسب بازده 44.22درصدی با اختلاف زیاد نسبت به سایر بانک‌های منطقه، رتبه اول خاورمیانه و رتبه 2 جهانی را به خود اختصاص داد و از نظر معیار نرخ بازده دارایی‌ها (ROA) با بازده 3.71درصدی در رتبه اول خاورمیانه و 15 جهان ایستاد. 

لازم به ذکر است کسب رتبه‌ اول در معیارهای ذکر شده با وجود تحریم‌های اقتصادی ظالمانه حاکم بر کشورمان و افت قابل توجه ارزش پول ملی  میسر گردیده است. بانک پاسارگاد  با تکیه بر حمایت سهامداران، توان مالی و سرمایه‌انسانی توانست با وجود محدودیت‌های موجود، تمام بانک‌های خاورمیانه را پشت سر بگذارد. 

این تنها موفقیت بانک پاسارگاد در رتبه‌بندی 1000 بانک برتر جهان سال 2023 نبود و این بانک با صعود 115 پله‌ای خود جایگاه بی‌سابقه 205 را به خود اختصاص داد. رشد چشمگیر بانک پاسارگاد نام آن را در صدر فهرست بالاترین رشد سرمایه لایه یک در سطح خاورمیانه نیز قرار داد.

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه