// کد مطلب: ۱۵۶۷۸۹

بانک ملی ایران/

سهم عمده بانک ملی ایران در تامین نیاز تسهیلات اقشار مختلف و بخش های اقتصادی کشور

سهم عمده بانک ملی ایران در تامین نیاز تسهیلات اقشار مختلف و بخش های اقتصادی کشور
لینک کوتاه کپی شد

بانک ملی ایران در طول سال ۱۴۰۱ و دو ماهه نخست سال جاری، سهم عمده ای در تامین نیاز تسهیلات اقشار مختلف کشور داشته است.

به گزارش طلانیوز؛ این بانک در طول مدت زمان یاد شده علاوه بر اعطای انواع تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصادی کشور، انواع وام های قرض الحسنه را به جوانان، متقاضیان و خانواده های واجد شرایط در شبکه بانکی پرداخت کرده است.

بر اساس این گزارش در طول سال ۱۴۰۱ حدود ۶۶۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به میزان تقریبی ۴۰۰ هزار میلیاردریال به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

بانک ملی ایران در مدت زمان یاد شده تعداد ۱۷۷ هزار فقره تسهیلات ازدواج به میزان ۲۴۶ هزار میلیاردریال،  ۱۳۷ هزار  فقره تسهیلات فرزندآوری به میزان ۵۷ هزار میلیاردریال، ۵۲ هزار فقره تسهیلات خود اشتغالی کمیته امداد امام خمینی(ره) به میزان ۴۶ هزار میلیاردریال، ۲۷ هزار فقره تسهیلات سفرهای استانی ریاست جمهوری به میزان چهار هزار میلیاردریال، ۲۰ هزار  فقره تسهیلات قرض الحسنه رفع احتیاجات ضروری به میزان سه هزار میلیاردریال و همچنین تعداد ۲۴۷ هزار فقره انواع دیگر وام های قرض الحسنه مجموعا به میزان ۴۴ هزار میلیارد ریال شامل مسکن محرومان شهری با معرفی کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی، رفع احتیاجات ضروری کارکنان آموزش و پرورش، بیماران فقیر و معسر با معرفی هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی(ره)، ودیعه و تعمیر مسکن و …پرداخت کرده است.

همچنین مجموع تسهیلات پرداختی طی سال ۱۴۰۱ به جز قرض‌الحسنه حدود دو میلیون و ۳۴۱ هزار مورد  به میزان تقریبی سه میلیون و ۳۰۰ هزار میلیارد ریال بوده است که در قالب عقود مبادله‌ای و مشارکتی در بخش‌های مختلف اقتصادی به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

حدود ۲۰۳ هزار فقره تسهیلات در قالب عقود مشارکتی(مضاربه و مشارکت مدنی) نیز  به میزان تقریبی ۵۲۰ هزار میلیاردریال پرداخت شده است.

بانک ملی ایران همچنین حدود دو میلیون و ۱۳۶ هزار فقره تسهیلات در قالب عقود مبادله‌ای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، جعاله، مرابحه با احتساب کارت اعتباری  و سلف  به میزان تقریبی دو میلیون و ۶۷۳ هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است.

از مجموع تسهیلات پرداختی طی سال گذشته، بیش از دو هزار فقره تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان در مجموع حدود   ۱۰۷ هزار میلیاردریال اعطا شده است.مانده تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران به شرکت های مذکور  نیز در پایان سال گذشته حدودا بالغ بر ۱۰۱ هزار و ۵۰۰ میلیاردریال بوده است.

در مجموع  سال ۱۴۰۱ به میزان ۴۰ همت تسهیلات قرض الحسنه و ۳۳۰ همت  تسهیلات در قالب عقود مشارکتی و مبادله ای پرداخت شده است.

تداوم پرداخت تسهیلات اعطایی بانک ملی ایران در دو ماهه نخست سال جاری

بانک ملی ایران در دو ماهه نخست سال جاری نیز حدود ۶۳ هزار  فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به میزان تقریبی ۵۱ هزار میلیاردریال به متقاضیان واجد شرایط پرداخت کرده است.

این بانک در مدت زمان یاد شده ۱۵ هزار فقره تسهیلات ازدواج به میزان ۲۹ هزار میلیاردریال، ۲۲ هزار مورد تسهیلات فرزندآوری به میزان ۱۳ هزار میلیاردریال، ۱۳ هزار فقره تسهیلات بانک کارگشایی به میزان ۵۰۰ میلیاردریال، همچنین تعداد ۱۳ هزار  فقره انواع دیگر تسهیلات قرض الحسنه مجموعا به میزان هشت هزار و ۵۰۰ میلیاردریال به متقاضیان پرداخت کرده است.

مجموع تسهیلات پرداختی به جز قرض الحسنه طی دو ماهه نخست سال جاری نیز قریب به ۲۱۶ هزار  فقره به میزان تقریبی ۳۸۰ هزار میلیاردریال  بوده است که در قالب عقود مبادله‌ای و مشارکتی به بخش‌های مختلف اقتصادی و متقاضیان واجد شرایط اعطا شده است.

این بانک در دو ماهه نخست سال جاری حدود ۲۳ هزار فقره تسهیلات در قالب عقود مشارکتی(مضاربه و مشارکت مدنی) به میزان تقریبی ۵۹ هزار میلیاردریال و بیش از ۱۹۲ هزار و ۶۵۰ فقره تسهیلات در قالب عقود مبادله‌ای(فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، جعاله، مرابحه با احتساب کارت اعتباری  و سلف  به میزان تقریبی ۳۰۲ هزار میلیاردریال پرداخت کرده است.

همچنین از مجموع تسهیلات پرداختی طی دو ماهه نخست سال جاری، قریب به تعداد ۳۵۰ فقره تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان در مجموع به میزان ۱۹ هزار میلیاردریال اعطا شده است.

گفتنی است مانده تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران به شرکت های مذکور نیز تاکنون حدودا بالغ بر ۱۰۵ هزار میلیاردریال است.

میزان تسهیلات قرض الحسنه پرداختی در دو ماهه نخست سال جاری پنج همت و تسهیلات اعطایی در قالب عقود، مشارکتی و مبادله ای به میزان ۳۸ همت بوده است. روابط عمومی بانک ملی ایران

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه