// کد مطلب: ۱۵۸۰۹۰

بررسی عملکرد مالی و شرایط بنیادی بانک اقتصاد نوین؛

تحلیل بنیادی سهام ونوین / رکورد زنی بانک اقتصاد نوین در شهریور ۱۴۰۲

تحلیل بنیادی سهام ونوین / رکورد زنی بانک اقتصاد نوین در شهریور ۱۴۰۲
لینک کوتاه کپی شد

بانک اقتصاد نوین با ثبت تراز عملیاتی هزار و ۴۳۷ میلیارد تومانی رکورد تراز عملیاتی ماهانه خود را در شهریور ماه امسال ارتقا بخشید. تراز عملیاتی این بانک در شهریور ماه امسال ۲۶۸ درصد به نسبت شهریور سال گذشته و ۵۷ درصد به نسبت مرداد ماه اخیر افزایش داشته است.

در روز‌هایی که خبرهای منفی مهمی در خصوص ناترازی بانک‌های کشور منتشر می‌شود؛ تراز عملیاتی بانک‌های بورسی در شهریور ماه، عیار عملیاتی این مجموعه‌ها را مشخص کرد. بانک اقتصاد نوین از جمله بانک‌های بورسی بود که در شهریور امسال نه تنها تراز عملیاتی مثبتی به همراه داشت؛ بلکه رشد قابل توجهی به نسبت عملکرد ماه‌های اخیر خود داشت.

سهام بانک اقتصاد نوین در بازار دوم بورس تهران با نماد ونوین شناخته می‌شود. ارزش بازاری سهام این بانک در حال حاضر ۱۹ هزار و ۴۱۲ میلیارد تومان است و حدود ۳۶ درصد از سهام این بانک در بازار سهام شناور است.

رکورد تراز عملیاتی ونوین شکسته شد!

بانک اقتصاد نوین در سال ۱۴۰۰ توانست تراز عملیاتی ۳ هزار و ۶۳۹ میلیارد تومانی به ثبت برساند که متوسط تراز عملیاتی ماهانه این بانک را به سطح ۳۰۳ میلیارد تومان رساند. در سال ۱۴۰۱ مجموع تراز عملیاتی ونوین با ۴۹ درصد رشد به سطح ۵ هزار و ۴۲۸ میلیارد تومانی رسید و متوسط تراز عملیاتی ماهانه این بانک تا ۴۵۲ میلیارد تومان افزایش یافت.

سال ۱۴۰۲ با شرایط خاصی برای ونوین آغاز شد و این مجموعه توانست عملکردی غیر قابل پیش بینی در فروردین ماه به ثبت برساند و تراز عملیاتی بالاتری به نسبت اسفند ۱۴۰۱ به دست آورد؛ در حالی که تراز عملیاتی اسفند هرساله این بانک معمولا نزدیک به دوبرابر متوسط ماه‌های قبل از آن به ثبت می‌رسید.

تراز عملیاتی شش ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ ونوین هزار و ۲۵۷ میلیارد تومان بود که در سال ۱۴۰۱ با رشد ۶۶ درصدی به ۲ هزار و ۸۷ میلیارد تومان رسید. در شش ماهه سال جاری تراز عملیاتی ونوین ۱۳۰ درصد به نسبت شش ماهه ابتدایی سال قبل افزایش یافت و به ۴ هزار و ۸۰۵ میلیارد تومان رسید.

بانک اقتصاد نوین در شهریور ماه امسال تراز عملیاتی هزار و ۴۳۷ میلیارد تومانی داشته است که ۵۷ درصد به نسبت تراز ۹۱۳ میلیارد تومانی مرداد ماه امسال افزایش داشته است. عملکرد ونوین در شهریور امسال ۲۶۸ درصد نیز به نسبت شهریور سال گذشته رشد کرده است.

سود فصلی بانک اقتصاد نوین در سطح جدید!

بانک اقتصاد نوین در بهار امسال توانست مجموع خالص درآمد‌های عملیاتی خود را به سطح ۳ هزار و ۳۴۱ میلیارد تومانی برساند که ۱۳۰ درصد بیشتر از درآمدزایی بهار ۱۴۰۱ بوده است. سود خالص فصلی ونوین نیز در بهار امسال با رشد ۱۶۸ درصدی به نسبت بهار سال قبل به هزار و ۷۵۳ میلیارد تومان رسید.

افزایش سطح عملکرد ونوین در بهار امسال در حالی به ثبت رسیده است که بالاترین میزان حاشیه سود فصلی از ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز با ۵۲ درصد به ثبت رسید.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه