// کد مطلب: ۱۵۸۲۹۲

بانک ملی ایران/

واگذاری ۸۸ هزار میلیارد ریالی دارایی های مازاد بانک ملی

واگذاری ۸۸ هزار میلیارد ریالی دارایی های مازاد بانک ملی
لینک کوتاه کپی شد

بانک ملی ایران در راستای تصمیم دولت مبنی بر واگذاری دارایی های مازاد بانک ها، تا کنون بیش از ۸۸ هزار میلیارد ریال از دارایی های خود را واگذار کرده است.

به گزارش طلانیوز، این بانک در راستای تکالیف قانونی مبنی بر واگذاری دارایی های مازاد خود و شرکت های تابعه، همواره نسبت به ارزش گذاری و برگزاری مزایده سهام شرکت های قابل واگذاری اقدام کرده است و گزارش های آماری از این واگذاری ها حاکی از آن است که از مرداد ماه سال ۱۴۰۰ تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۲ با برگزاری مزایده های متعدد، میزان واگذاری های محقق شده این بانک و شرکت های تابعه بالغ بر ۸۸.۱۱۸.۰۲۶ میلیون ریال بوده است.

فروش اموال مازاد بانک ها علاوه بر این که سرمایه های راکد دولت را آزاد می کند، می تواند زمینه های لازم را برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف از قبیل طرح های توسعه ای و زیرساختی ایجاد کند.

بر این اساس می توان انتظار داشت که با ادامه روند واگذاری ها توسط بانک، سرمایه های قابل توجهی برای صرف در طرح های مختلف ایجاد می شود. کنترل رشد نقدینگی در کشور، افزایش توان تسهیلات دهی بانک ها و رفع کسری ها و ناترازی های شبکه بانکی از جمله نتایج مهمی است که اجرای واگذاری اموال مازاد بانک ها به دنبال خواهد داشت.

گفتنی است از سال ۱۳۹۵ تا سال ۱۴۰۰ میزان عملکرد این حکم تنها ۱۳ درصد بود که از زمان آغاز دولت سیزدهم روند واگذاری ها سرعت گرفت و اکنون شاهد آن هستیم که بخش قابل توجهی از دارایی های مازاد بانک های دولتی و به خصوص بانک ملی ایران واگذار شده است. روابط عمومی بانک ملی ایران

 

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه