// کد مطلب: ۱۵۹۴۷۰

مدیرعامل بانک رفاه کارگران تصریح کرد

انتشار اوراق گواهی سپرده سرمایه‌گذاری خاص منجر به کاهش نرخ تورم می‌شود

لینک کوتاه کپی شد

همایش تخصصی "تامین مالی صنعت آهن و فولاد کشور" با سخنرانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران در حاشیه دهمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه، خصوصی‌سازی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور (کیش اینوکس ۲۰۲۳) برگزار شد.

دکتر اسماعیل للـه‌گانی طی سخنانی در این همایش فرصت‌ها و سازوکار واقعی تامین مالی طرح‌های مختلف اقتصادی(تولیدی، ساختمانی و خدماتی) از طریق انتشار اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری (خاص) بانک رفاه کارگران را تشریح کرد.

و با بیان اینکه، این اوراق با هدف حمایت از تولید ملی و بر اساس ضوابط و مقررات بانک مرکزی منتشر می‌شود، تاکید کرد: بانک رفاه کارگران ضمن تضمین حداقل سود مورد انتظار سپرده‌گذاران، بر نحوه مصرف سپرده‌ها بر مبنای قوانین تصریح شده در عملیات بانکداری اسلامی بدون ربا، نظارت می‌کند.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران به نقش انتشار این اوراق در کاهش نرخ تورم اشاره کرد و گفت: این اوراق با هدایت نقدینگی به سمت تولید ضمن کاهش نرخ تورم منجر به ایجاد فرصت‌های شغلی جدید می‌شود.

وی به اهداف شعار سال “مهار تورم و رشد تولید” اشاره کرد و گفت: انتشار این اوراق کاملا در راستای تحقق اهداف این شعار است؛ چراکه از یک سو با مدیریت نقدینگی عمومی کشور منجر به کاهش نرخ تورم و از سوی دیگر با تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای واحدهای تولیدی موجب رشد تولید ملی و اشتغالزایی می‌شود.

دکتر للـه‌گانی به مزیت سود متعلقه به این اوراق اشاره کرد و گفت: این سود بالاتر از نرخ سود بانکی و علی‌الحساب است و مابه‌التفاوت سود قطعی پس از اتمام پروژه براساس میزان سودآوری طرح، پرداخت می‌شود؛ بانک رفاه کارگران نیز نرخ سود مورد انتظار اعلامی را تضمین می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: در حال حاضر شعب بانک رفاه کارگران در سراسر کشور آماده فروش این اوراق به متقاضیان هستند. روابط عمومی بانک رفاه کارگران

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه