// کد مطلب: ۱۶۰۴۸۴

پست بانک

ابلاغ دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات احداث و نوسازی مسکن به شعب پست بانک

ابلاغ دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات احداث و نوسازی مسکن به شعب پست بانک
لینک کوتاه کپی شد

معاونت اعتباری و بین الملل پست بانک ایران دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات احداث و نوسازی مسکن موضوع قانون جهش تولید مسکن را به مدیریت شعب استان‌ها و مناطق تهران ابلاغ کرد.

بر طبق این دستورالعمل، سقف اعطای تسهیلات در شهر تهران ۴٫۵۰۰ میلیون ریال، در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۴٫۰۰۰ میلیون ریال و در مراکز استان‌ها و سایر شهرها به ترتیب ۳٫۵۰۰ و ۳٫۰۰۰ میلیون ریال اعلام و برای ساخت و نوسازی واحدهایی با کاربری مسکونی پرداخت خواهد شد.

همچنین، مجموع دوران مشارکت مدنی (ساخت) و فروش اقساطی این تسهیلات حداکثر ٢٠ سال (حداکثر سه سال مشارکت مدنی) تعیین و پس از دوران مشارکت مدنی، اصل و سود تسهیلات اعطایی قابل تقسیط به متقاضی است.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت بازآفرینی شهری ایران، شرکتهای عمران شهرهای جدید و ادارات کل راه و شهرسازی دستگاه‌های متولی اجرای طرح‌های مسکن هستند که توسط وزارت راه و شهرسازی معرفی می‌شوند.

این دستورالعمل می‌افزاید، ملک مورد باید شهری، ثبتی، ششدانگ، مفروز، بلامعارض، ارزنده، سهل البیع و محصور و دارای سند مالکیت باشد.

بر اساس این گزارش، این دستور‌العمل با هدف اجرای ماده ۴ قانون جهش مسکن که بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی را مکلف می‌کند هر ساله حداقل ۲۰ درصد از تسهیلات پرداختی خود را با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به بخش مسکن اختصاص دهند، تهیه و ابلاغ شده است.

تبلیغات متنی

ارسال دیدگاه